10 milyon insan iş beğenmiyormuş!

Siz hiç çevrenizde işsiz olup da iş beğenmeyen, bulduğu işe burun kıvıran, çoluğu çocuğu ekmek bekleyen birinin cumartesi-pazar çalışmam pazarlığı yaptığını duydunuz mu?

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun çıktığı bir televizyon programında “Ekonomide problem yok diyemeyiz ama Türkiye’de ekonomik kriz yok, işsizlik konusundaki şikayetler de gerçeği yansıtmıyor” demiş.

Sorgun’a göre Türkiye’de işsizlik sorunu değil, iş beğenmeyen vatandaşlar sorunu var. Şöyle diyor:

“Sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok’ diyorlar. Bize ‘yandım, bittim, işsizim, açım’ diye gelenler oluyor. Bir işadamını arıyorum ‘Birini göndereceğim’ diyorum, ‘hemen gönder’ diyorlar. Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı’ diyor. Bu iş beğenmeme. ‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. ‘08.00-17.00 çalışacağım, cumartesi – pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’ diyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin sessizliği… 21 Ocak 2021 | 2.531 Okunma “Bir hakkın kötüye kullanılmasını kanun himaye etmez” 16 Ocak 2021 | 1.759 Okunma Ahmet Turan Alkan’ın özeleştirisi ve Yargıtay 16. Ceza’nın kararı… 13 Ocak 2021 | 1.752 Okunma AK Parti iktidarının mesele edindiği şey!.. 12 Ocak 2021 | 953 Okunma Melih Bulu Boğaziçi’ne niye rektör yapıldı? 08 Ocak 2021 | 6.211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum