Böyle tartıştılar bir İmam'la arkadaşı…

Şimdilerde nefret ettiği bir dostunun işyerine gitmişti İmam...

Bir büyük oto galeri...

Çaylarını yudumluyor, sohbet ediyorlar…

Sarıklarından omuzlarına doğru yeşil bir fazlalığın sarktığı, çember sakallı, cübbeli iki softa girdi içeriye o sırada. Ellerinde siyah çantalar… Kur'an kurslarına yardım topluyorlarmış. Arkadaşı hemen cebine davrandı, yeterli para yoktu, kasasını açtı, oradan verdi, sakallarına ve sarıklarına layık bir bedeli. Kara çantasını açtı birisi, içi para ve makbuz doluydu, aldığı parayı attı çantaya, makbuz kesip uzattı arkadaşına. 

O sırada sakallılardan birisinin gözü, arkadaşının iki bayan çalışanına ilişti. Aaaa? O da ne? Başları açık.

İşte bu olmadı. Hemen yanlarına gittiler o bayanların, saçı açık gezmenin dinlerine aykırı olduğunu, başlarını örtmeleri gerektiğini söylediler. O çevreleri pek seven, dostunun yüzü asıldı, fakat bir şey diyemiyor. Sakallılar tekrar İmam'a ve arkadaşına doğru yöneldiler. "Tebliğ görevimizi de yaptık, haydi M... Bey, selamünaleyküm" diyerek çekip gittiler.

Arkadaşı İmam'a döndü:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Damal'ın Dağı'nda Atatürk mucizesine tanıklık ve Gündeş'te gördüklerim… 09 Temmuz 2019 | 536 Okunma Dağlara sor bir de… 06 Temmuz 2019 | 111 Okunma Benlik, intihar ve kolektif narsisizm çözümlemeleri… 02 Temmuz 2019 | 131 Okunma Makalat ve Tarih-i Taberi'ye göre Adem'in yaratılışı ve coğrafya cehale 29 Haziran 2019 | 482 Okunma Bayburt, davet ve Dedem Korkutça sözümleme… 25 Haziran 2019 | 135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar