Macron’un geri adımı, Batı’nın sefaleti

İsrail ordusu Gazze'de hastaneleri bombardıman etmeye devam ediyor.Şifa ve Kudüs hastanelerinin hizmet dışı kalmasıyla Gazze'nin kuzeyi "dünyadaki cehennem" haline geldi.BM kuruluşları "Gazze'de hastanelere yönelik devam eden...

İsrail ordusu Gazze'de hastaneleri bombardıman etmeye devam ediyor.

Şifa ve Kudüs hastanelerinin hizmet dışı kalmasıyla Gazze'nin kuzeyi "dünyadaki cehennem" haline geldi.

BM kuruluşları "Gazze'de hastanelere yönelik devam eden saldırıların sonlandırılması için acil uluslararası eylem çağrısında" bulunsa da ABD ve Batı ülkeleri İsrail'e verdiği koşulsuz desteği sürdürüyor.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği New York Ofisi Direktörü Mokhiber "Gazze'de yaşananlar ders kitaplarında örnek olarak verilebilecek nitelikte bir soykırım vakasıdır" diyerek istifa etse de Batı dünyası ateşkes ve insani yardım çağrısı bile yapamıyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un üç gün önce "bebekler, kadınlar, yaşlılar bombalanıp öldürülüyor. Bunun hiçbir gerekçesi ve meşruiyeti yoktur. Bu yüzden İsrail'i durmaya çağırıyoruz" şeklindeki ateşkes çağrısı "geç de olsa olumlu bir gelişme" olarak değerlendirilmişti.

Fransa muhalefeti ise Macron'un ateşkes çağrısını "geç kalma" eleştirisi ile karşılamıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ateşkesi uzatmak ve Gazze’de ertesi gün 28 Kasım 2023 | 160 Okunma CHP, İyi Parti’yi yeniden ikna edebilir mi? 25 Kasım 2023 | 251 Okunma CHP’nin sağı solu 24 Kasım 2023 | 2.412 Okunma “Haçlı-Hilal anlayışı bitmiş değil” ne demek? 21 Kasım 2023 | 150 Okunma Berlin Ziyaretinde Ne oldu? 18 Kasım 2023 | 506 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar