Kobani’yi seçen akıl

Coğrafyamız kadar Türkiye'nin içi de rahat değil ve sürekli sorunlarla boğuşuyor. Son bir ayda siyasetteki normalleşme çabaları toplumu biraz olsun umutlandırdı ama devam edip etmeyeceğinden kimse emin değil....

Coğrafyamız kadar Türkiye'nin içi de rahat değil ve sürekli sorunlarla boğuşuyor. Son bir ayda siyasetteki normalleşme çabaları toplumu biraz olsun umutlandırdı ama devam edip etmeyeceğinden kimse emin değil. Çünkü o kadar çok uçlara savrulan siyasi duruş var ki, birinin ak dediğine diğeri kara diyor ve ortak bir nokta zor görünüyor.
Türkiye'nin son 10 yılda yaşadığı kuşatmalara bakın. Bırakın marjinal partileri, Türkiye'nin merkezinde yer alan AK Parti ve CHP'nin uzun zamandır ortaklaştıkları tek bir konu yok.
Silahın, terörün devreden çıkması için başlatılan Çözüm Süreci'nden Gezi'ye onlarca böyle örnek sayılabilir. Destansı bir direnişle püskürtülen 15 Temmuz işgal ve darbe girişimini bile CHP "kontrollü darbe" diye itibarsızlaştıran bir siyaset izledi.
Aynı yaklaşım...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti-MHP ittifakı neden hedefte? 14 Haziran 2024 | 529 Okunma Özgür Özel’in ‘liderlik’ sınavı 13 Haziran 2024 | 1.292 Okunma Avrupa’nın çıkmazı 11 Haziran 2024 | 1.442 Okunma FETÖ kampında kaçış 09 Haziran 2024 | 1.042 Okunma Avrupa’daki ‘dıj güçler’ 08 Haziran 2024 | 274 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar