“Haçlı-Hilal anlayışı bitmiş değil” ne demek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berlin ziyaretinde yaptığı İsrail ve Batı eleştirileri hala medyanın gündeminde.Malum, Erdoğan'ın "ikiyüzlülüğü ve çifte standardı" sorgulayan söylemleri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berlin ziyaretinde yaptığı İsrail ve Batı eleştirileri hala medyanın gündeminde.

Malum, Erdoğan'ın "ikiyüzlülüğü ve çifte standardı" sorgulayan söylemleri aşırı İsrail taraftarlığı ile öne çıkan siyasileri ve medyayı rahatsız ediyor.

Zira bu söylemler batıdan doğuya birçok ülkedeki Filistin taraftarı protesto gösterilerin yani, uluslararası toplumun vicdanının sesi haline geliyor.

Batı medyası en son Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MTTB'nin 62. Genel Kurul'unda Almanya ziyaretine dair söyledikleri arasındaki "Haçlı-Hilal anlayışı bitmiş değil" ifadesine takılmış durumda.

Bazısı bu ifadeyi "savaşçı uslüp" olarak görmüş bazısı da "Batılı ülkeleri Haçlı savaşçılarına benzetmek" olarak değerlendirmiş.

İçeride bunu "Filistin davasını din savaşına indirgemek" olarak gören bile olmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ateşkesi uzatmak ve Gazze’de ertesi gün 28 Kasım 2023 | 160 Okunma CHP, İyi Parti’yi yeniden ikna edebilir mi? 25 Kasım 2023 | 251 Okunma CHP’nin sağı solu 24 Kasım 2023 | 2.412 Okunma “Haçlı-Hilal anlayışı bitmiş değil” ne demek? 21 Kasım 2023 | 150 Okunma Berlin Ziyaretinde Ne oldu? 18 Kasım 2023 | 506 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar