Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Taşkent zirvesi mesajları

Geçtiğimiz iki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heyetiyle Ekonomik İş birliği Teşkilatı'nın (EİT) 16. Zirvesi için Taşkent'teydik.10 üyeli EİT'in Genel Kuruluna katılan Erdoğan, ev sahibi...

Geçtiğimiz iki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heyetiyle Ekonomik İş birliği Teşkilatı'nın (EİT) 16. Zirvesi için Taşkent'teydik.

10 üyeli EİT'in Genel Kuruluna katılan Erdoğan, ev sahibi Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, İran Dış İşleri Bakanı Reisi ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

Geçen hafta Türk Devletleri Teşkilatı'nın (TDT) 10. Zirvesine katılan Erdoğan'ın Taşkent gündeminde de EİT'e üye ülkelerin arasındaki ticaretin artırılması ile Gazze'deki katliama birlikte sesini yükseltmek vardı.

TDT ülkelerine ek olarak İran, Pakistan, Tacikistan ve Afganistan'ın üye olduğu EİT'de de Erdoğan, küresel sınamalarla karşılaşmada birlikte hareket etme ve üyeler arasında entegrasyonu artırma çağrısında bulunması şaşırtmadı.

Beklendiği üzere çok taraflı ulaştırma koridorlarını (Hazar geçişli Doğu-Batı-Orta koridoru dahil) vurguladı.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Barışın peşini bırakmayacağız 03 Aralık 2023 | 37 Okunma Akşener’in liderlik sınavı, Özel’in tarzı ve Atatürkçülük 02 Aralık 2023 | 208 Okunma Yerel seçimlerde ittifaklar ve kampanyalar 01 Aralık 2023 | 124 Okunma Ateşkesi uzatmak ve Gazze’de ertesi gün 28 Kasım 2023 | 161 Okunma CHP, İyi Parti’yi yeniden ikna edebilir mi? 25 Kasım 2023 | 252 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar