Seçime çeyrek kala görünüm...

Pazartesi akşamı tuhaf bir durum oluştu. İki önemli haber kanalında alışıldık gündem değişmişti. CNNTÜRK'te Tarafsız Bölge'nin yerine Önder Aksakal'la uzun bir söyleşi yapıldı. DSP Genel...

Pazartesi akşamı tuhaf bir durum oluştu. İki önemli haber kanalında alışıldık gündem değişmişti. CNNTÜRK'te Tarafsız Bölge'nin yerine Önder Aksakal'la uzun bir söyleşi yapıldı. DSP Genel Başkanı, bu imkânı yakalayınca kendini Bülent Ecevit zannetti. Bir yandan CHP'ye sallarken, öbür taraftan DSP iktidarından söz etti. Hatta pek çok yerde belediye başkanlıklarını alacaklarını iddia etti. Öte yandan Ahmet Hakan Coşkun'un rahatsız olduğu öne sürüldü.

Ak Parti medyasının "korunup, kollanacaklar listesi"ne aldığı DSP'nin ne yapacağını merak edenlerdenim. Eğer merhum Şenay'ın arşivde kalmış şarkısıyla seçim kazanılıyorsa, partilerin bunca masrafına gerek yok. Araç hoparlörünü sonuna kadar aç, dinlet millete Sev Kardeşim'i.

Ezberde kalmayanlar

Ak Parti'nin seçim komitesi üyeleri de oturup dövünmeli. Bu defa propaganda araçlarında rap parça dahi çalınıyor. Ortaya çıkan ise curcuna. Ben müzik kulağı olan biriyim. Bunların bir tanesinin dahi tek cümlesine anlayamadım.

Geçen dönem yerden yere vurduğumuz Dombra bile tek başına bunların toplamından daha kalıcı oldu. Küçücük çocuklar bile araçların peşinden onu söyleyerek koştular. Demek ki, sandık dönemi intihaller de gerekti.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Gazetecilik yan gelip yatma mesleği değildir" 14 Ekim 2019 | 42 Okunma Nerede eski balıklar 13 Ekim 2019 | 209 Okunma Tavşan avlamak için, çalı taşlamak 12 Ekim 2019 | 188 Okunma Bozulan moraller ve Cüneyt Özdemir'e hediye edilen kalem 11 Ekim 2019 | 619 Okunma Savaşın naklen yayını 10 Ekim 2019 | 305 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar