Seçime çeyrek kala görünüm...

Pazartesi akşamı tuhaf bir durum oluştu. İki önemli haber kanalında alışıldık gündem değişmişti. CNNTÜRK'te Tarafsız Bölge'nin yerine Önder Aksakal'la uzun bir söyleşi yapıldı. DSP Genel...

Pazartesi akşamı tuhaf bir durum oluştu. İki önemli haber kanalında alışıldık gündem değişmişti. CNNTÜRK'te Tarafsız Bölge'nin yerine Önder Aksakal'la uzun bir söyleşi yapıldı. DSP Genel Başkanı, bu imkânı yakalayınca kendini Bülent Ecevit zannetti. Bir yandan CHP'ye sallarken, öbür taraftan DSP iktidarından söz etti. Hatta pek çok yerde belediye başkanlıklarını alacaklarını iddia etti. Öte yandan Ahmet Hakan Coşkun'un rahatsız olduğu öne sürüldü.

Ak Parti medyasının "korunup, kollanacaklar listesi"ne aldığı DSP'nin ne yapacağını merak edenlerdenim. Eğer merhum Şenay'ın arşivde kalmış şarkısıyla seçim kazanılıyorsa, partilerin bunca masrafına gerek yok. Araç hoparlörünü sonuna kadar aç, dinlet millete Sev Kardeşim'i.

Ezberde kalmayanlar

Ak Parti'nin seçim komitesi üyeleri de oturup dövünmeli. Bu defa propaganda araçlarında rap parça dahi çalınıyor. Ortaya çıkan ise curcuna. Ben müzik kulağı olan biriyim. Bunların bir tanesinin dahi tek cümlesine anlayamadım.

Geçen dönem yerden yere vurduğumuz Dombra bile tek başına bunların toplamından daha kalıcı oldu. Küçücük çocuklar bile araçların peşinden onu söyleyerek koştular. Demek ki, sandık dönemi intihaller de gerekti.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAE casusları... 22 Nisan 2019 | 366 Okunma Tıptan Uzak Sağlıklı Hayat 21 Nisan 2019 | 215 Okunma Seçimde de uzmanlık şart 20 Nisan 2019 | 106 Okunma Ekrem İmamoğlu Demirel'i hatırlatıyor 19 Nisan 2019 | 825 Okunma Silkeleyin, düşecekler! 18 Nisan 2019 | 865 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar