Gerçeği göremediler

Ekrem İmamoğlu'nu Kılıçdaroğlu'ndan önce İBB adayı gösteren bendim. Hatta Osman Kibar ve Bedrettin Dalan'ın kaybedişlerini örnek verdim.

At yarışı tahminlerinde dahi bulundum. "Niye kazanmasın?" diye de sordum. Önce sürpriz sonra plase neticede de favori olarak kayda geçtim.

İnsan sarrafı olmak önemli. Buna halkın nabzını iyi tutmayı eklemelisiniz. Yüzlerce, bin defa haklı çıktığımı söyleyebilirim. Elimdeki eften püften telefon, aramalara dayanamadı. Sonunda şarj aletine yakın bir yere oturmak zorunda kaldım.

Bir ara SETA'cı Burhanettin Duran'ın "fark başta görünmüyordu" mazeretini duyunca inanın kendimle iftihar ettim. "Bu defa fark olacak" başlıklarını attığım gözümün önüne geldi. Hayatta her şeyi tek yanlı takip edenlerin, gerçekleri gözlemlemesi mümkün değildir.

15,5'luk Berkay

Her şeyden önce, vatandaşın nabzını iyi tutacak, havasını iyi koklayacaksınız. Çok şükür bu konuda hayatta tek yanılgım oldu. Ekranlar başta, tüm medya ya korkudan ya da "göbekten bağımlı olmaktan" hakikatleri çarpıtmakta.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anadolu'nun tapusu Ahlat Türk mezarları 03 Haziran 2020 | 15 Okunma Açılan hastaneler deprem tedbiri mi? 02 Haziran 2020 | 1.431 Okunma Amazon Nehri Sahra Çölü'ne 01 Haziran 2020 | 184 Okunma Korona virüsle gelen ek vergiler 30 Mayıs 2020 | 273 Okunma ​​​​​​​Çocukluğumdaki Adnan Menderes 29 Mayıs 2020 | 357 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar