Abdullah Gül lokomotif olamadı

Aklın yolu birdir ama Ak Parti'nin ekran sözcülerinin "eylem birliği" tesadüf değil. Belli bir merkezde kararlaştırılan konular aynı zamanda işleniyor. Bunların en taze örneklerini CNNTÜRK ve NTV'den verebilirim.Ak Parti...

Aklın yolu birdir ama Ak Parti'nin ekran sözcülerinin "eylem birliği" tesadüf değil. Belli bir merkezde kararlaştırılan konular aynı zamanda işleniyor. Bunların en taze örneklerini CNNTÜRK ve NTV'den verebilirim.

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal kendisiyle yapılan özel söyleşide "Muhalefet partilerinin lokomotifi yok. Hepsi boş vagonlar gibi" dedi. Tesadüfe(!) bakın eski Başbakanlık baş danışmanı ve "Atatürk karşıtı" Mustafa Şen de bir başka tartışmada Erdoğan'ı lokomotife benzetti. Yetmedi. HaberTürk'te Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın Ak Parti Genel Başkanı'nı mükemmel lokomotif olarak nitelendirdi.

Demek ki, "Hızlı Tren muhabbeti"ne tanık olacağız. Durum Diyanet'in Cuma vaazlarını hatırlatıyor. İkinci yazı gelene kadar bu konu işlenecek.

Var mı, yok mu?

Mahir Ünal başta iktidar kesiminin "bedelli askerlik" konusundaki açıklamaları bu takımın istasyon trafiğinde karışıklık olduğunun belgesi. Önce Başbakan Yıldırım "Bedelliye sıcak bakıyorum" dedi. Ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık konuştu; "Madem başbakanımız istedi, hemen hazırlıklara başlarız". Aynı gece parti sözcüsü Mahir Ünal ise "Bedelli askerlik gündemimizde yok" çıkışında bulundu. Gayet ciddi bir tonla ilave etti; "Bu, başbakanın kişisel görüşüdür". Hoppalaaa. Hadi bakalım gelin hangisine inanacağınıza siz karar verin.

Benim düşüncemi soran olursa, Ünal'a itimadım kalmadı. Aylarca "erken seçim yok" nutukları attı. Sonunda "baskın seçim" kararı çıktı. Bu örneği baz alırsak, bedelli askerliğin tazelenmesi olasılığı çok daha fazla.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 135 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 310 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 257 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 102 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar