Türkler zekice bir oyun oynuyor

Reuters haber ajansının son dakika olarak duyurduğu açıklamalar, dünyada çok ses getirdi. “Türkler zekice oynuyor, istediğini aldı” ifadeleri şüphesiz Türkiye’nin savaş yerine barışçıl diplomatik zaferini öne çıkaran tespitlerdi.

Reuters haber ajansının son dakika olarak duyurduğu açıklamalar, dünyada çok ses getirdi. “Türkler zekice oynuyor, istediğini aldı” ifadeleri şüphesiz Türkiye’nin savaş yerine barışçıl diplomatik zaferini öne çıkaran tespitlerdi. Yunanistan’ın Doğu Akdeniz ve Ege’deki haksız hukuksuz şımarıkça dayatmalarına karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘diyalog’ stratejisinin savaş lobisine karşı kazanması şüphesiz Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’deki politikalarının haklı ve hukuki olduğunun Batı ve AB ülkeleri tarafından da kabul gördüğünü ortaya koyuyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkel ve Macron ile el ele fotoğrafları Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunun açık işaretlerini tüm dünyaya ilan ediyordu.

Ancak bu fotoğrafın mürekkebi bile kurumadan Ermenistan son derece provokatif bir askeri harekatla Azerbaycan’daki sivil yerleşim birimlerine saldırdı. Bilindiği gibi Ermenistan yalnızca 2 ay önce de 12 Temmuz’da Tovuz’a saldırmıştı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AYM Başkanı Zühtü Arslan: ‘Işıklar yanıyor’ tweeti’nden haberim yok! 26 Ekim 2020 | 461 Okunma Emperyalizmin Kıbrıs üzerinden Türkiye’yi kuşatma ve işgal projelerini nasıl çökerttik? 21 Ekim 2020 | 742 Okunma AYM Başkanı Zühtü Arslan ‘ışıklar yanıyor tweet’inden’ haberdar mıydı? 19 Ekim 2020 | 1.034 Okunma Dağlık Karabağ krizine “son verilmesinin vakti geldi‘’ 14 Ekim 2020 | 202 Okunma CHP seçime de Türkiye’yi idare etmeye de hazır değil 12 Ekim 2020 | 672 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar