“Gaffar Okkan’a yapılacak suikast emrini de MAK Timi Komutanı Levent Göktaş verdi” iddiası?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Bülent Orakoğlu'nun bugünkü (20.06.2022)''“Gaffar Okkan’a yapılacak suikast emrini de MAK Timi Komutanı Levent Göktaş verdi” iddiası?'' başlıklı yazısı.

Gaffar Okkan, Necip Hablemitoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu, Eşref Bitlis 1993, 2001, 2002, 2009 tarihlerinde çeşitli suikast yöntemleriyle şehit edildiler. Karanlık suikastlarda en önemli ortak nokta FETÖ elebaşı Gülen’in her biri için ölüm emri verdiğine yönelik güçlü iddialardı. Necip Hablemitoğlu ve Muhsin Yazıcıoğlu suikastlarını bizzat FETÖ’cü terör örgütü militanlarının gerçekleştirdiği, Gaffar Okkan suikastında ise HİZBUL KONTRA, JİTEM ve FETÖ arasında iş birliği yapıldığı iddiaları söz konusuydu. Bu suikastlarda ikinci ortak nokta yargı süreçlerinin çıkmaza girmesi nedeniyle, Eşref Bitlis, Hablemitoğlu, Gaffar Okkan suikastlarında yargılama kararlarının kamuoyunu asla tatmin etmediği hususuydu.

‘EYLEMİ BU SANIKLARIN YAPMASI MÜMKÜN DEĞİL’

Devletin en iyi korunan veya koruması gereken Diyarbakır Emniyet Müdürü’ne suikast düzenlenmesi alenen devlete meydan okumaktı. Tek tesellimiz ise bu suikastın faillerinin Hizbul Kontra/Kontrgerilla (Özel Harp) militanlarının yakalanıp adalete teslim edilmeleriydi. Ancak bu konuda yargılamayı yapan Diyarbakır 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi 2007 tarihli 50 sayfalık gerekçeli kararında “Okkan suikastı eylemini bu sanıkların yapması mümkün değil” kanaatinde olduğunu açıkladı. Gerekçeli kararda; “Hizbul-Kontra örgütünün eylem taktik ve stratejilerinin Okkan suikastı ile yakından uzaktan ilgisinin olmadığı, sanıkların bu eylemi yapacak kapasitede olmadıkları” kanaatine varılmıştı.

GAFFAR OKKAN’I KİM ÖLDÜRDÜ? DEVLET İÇİNDEÇETELEŞMİŞ BİR YAPI OLAN MAK TİMİ GAFFAR OKKAN SUİKASTINA ‘HİZBULLAH SÜSÜ’ VERDİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin terörü azmettiren ve destekleyen terör muhibbi devletlerle hesaplaşma stratejisi 04 Temmuz 2022 | 254 Okunma 6’lı masa Cumhurbaşkanı adayını neden açıklayamıyor, ABD ve İngiltere’den işaret mi bekleniyor? 29 Haziran 2022 | 571 Okunma Mahmud Efendi ve muhipleri 28 Şubat’ta da 15 Temmuz’da da direnişin ön saflarında yer almışlardı 27 Haziran 2022 | 1.185 Okunma İsveç yapımı tanksavar AT-4 silahları PKK/YPG terör örgütünün saklandığı mağaralarda ele geçti 22 Haziran 2022 | 516 Okunma “Gaffar Okkan’a yapılacak suikast emrini de MAK Timi Komutanı Levent Göktaş verdi” iddiası? 20 Haziran 2022 | 2.071 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar