6’lı Masa’nın görünmeyen ancak en etkili iki hayalet ayağı?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Bülent Orakoğlu'nun bugünkü (29.08.2022)''6’lı Masa’nın görünmeyen ancak en etkili iki hayalet ayağı?'' başlıklı yazısı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ankara’ya yakın bir ilimizde partisinin il başkanlığı binasının açılış törenine katıldıktan sonra esnaf ve vatandaşlarla yaptığı bir sohbet toplantısında enteresan sorularla karşılaştı. Bir vatandaşın “Yedili Masa’nın bir adayı olur mu’’ sorusuna “Yedili Masa diye bir şey yok. Ben Altılı Masa’da oturuyorum, orada yedinci bir kişi yok. Yedinci kişi var diyen, yalan söylüyor. Masa’nın altına bakıyorum yok, üstüne bakıyorum yok. Olmayana var demek; yalan’’ yanıtını vermişti. Oysa Ali Babacan da Masa’nın tüm liderleri gayet iyi biliyor ki 6’lı Masa’nın emperyalizm kontrolündeki illegal iki ayağı daha var. Pentagon kontrolündeki FETÖ ve PKK/YPG-HDP terör örgütleri örtülü ilişkilerle Masa’da etkilerinin önemi kadar görünür olmamaları kripto ilişkilere işaret ediyor. Tıpkı hayalet gibiler. Bu durumda 6’lı Masa’dan çok legal ve illegal unsurlardan oluşan 8’li Masa’ya emperyalizmin sızdığı hatta yönetmeye çalıştığı yerli ve milli olmayan bir Masa’dan bahsediyoruz. Nitekim MHP lideri Bahçeli de ruhunu ve gururunu emperyalizme satmakla suçladığı partiler için, “Bir Masa etrafında toplanıp PKK ve FETÖ’nün senaryolarına gönüllüce boyun eğen altı partinin Türkiye karşıtlığı, milli değerlerimizle kutuplaşması izahı ve ifadesi olmayan bir çarpıklık noktasına ulaşmıştır” açıklamasını yapmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ABD icazet turunun son gününde SOROS’un üssünde neden gizli görüşmeler yaptı? 05 Aralık 2022 | 47 Okunma Kara harekatı için bütün hazırlıklar tamam, TSK ve ÖSO emir bekliyor 30 Kasım 2022 | 447 Okunma Pentagon’dan Pençe Kılıç tepkisi: Türkiye doğrudan ABD askerlerini tehdit etti! 28 Kasım 2022 | 924 Okunma Amerika Türkiye’nin Kuzey Irak ve Suriye’de PKK/YPG’yi hedef alan harekatına neden tepki vermedi? 23 Kasım 2022 | 1.731 Okunma 8’li masada Zillet İttifakı’nın FETÖ destekli HDP ve Kandil ile yaptığı gizli pazarlık deşifre oldu 21 Kasım 2022 | 1.452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar