Atina’da değil Gökçeada’da gömülmek istemiş

Suyun karşı yakasından gelen ilk gelinimiz olma unvanını taşıyan, 18 yıldır Vakko'nun veliahtlarından Rıfat Elhadef ile mutlu bir evliliği olan Marina Elhadef ile ilgili üzücü bir haber aldım. Marina...

Suyun karşı yakasından gelen ilk gelinimiz olma unvanını taşıyan, 18 yıldır Vakko'nun veliahtlarından Rıfat Elhadef ile mutlu bir evliliği olan Marina Elhadef ile ilgili üzücü bir haber aldım.
Marina Hanım'ın, uzun süredir amansız hastalıkla mücadele eden 93 yaşındaki babası Stelios Stylianidis vefat etmiş.
Ağırlaştığı haberini alır almaz eşi Rıfat Elhadef ile Atina'ya uçan Marina Hanım, son kez görüşebildiği babasını pazartesi günü kaybetmiş.
Marina Hanım ve ailesi iki gün boyunca Atina'da taziyeleri kabul etmiş ancak Stelios Bey'i toprağa vermemişler.
Sebebine gelince... Stelios Stylianidis;
Atina'da değil, Türkiye'de Gökçeada'da gömülmek istemiş ve bunu da kızına vasiyet etmiş.

TEPEKÖY'DE TOPRAĞA VERİLECEK
Meğer Stelios Bey, Gökçeada'daki Tepeköy'de doğmuş. Mübadele zamanı köyünden Atina'ya göç etmek zorunda kalsa da Gökçeada'yı hiç unutamamış ve kızına da "Beni doğduğum yere, Tepeköy'e defnedin" diye vasiyette bulunmuş.
İşte bu yüzden Marina Elhadef, babasının naaşını dün Türkiye'ye getirmiş. Stylianidis, yarın küçük bir törenle Tepeköy Mezarlığı'nda ebediyete uğurlanacakmış. Allah, Stelios Bey'in, doğduğu topraklarda huzur içinde uyumasını nasip etsin.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’da ameliyat olacak 09 Ağustos 2019 | 101 Okunma Cennet’teki villasını kiraya verdi 08 Ağustos 2019 | 99 Okunma Belgin Aksoy’un hareketi taçlandı! 07 Ağustos 2019 | 23 Okunma 3.5 milyon $’a ailesine komşu oldu! 06 Ağustos 2019 | 121 Okunma Demet, Lopez’den çok etkilenmiş! 05 Ağustos 2019 | 89 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar