KPSS skandalı ve FETÖ’yle mücadele

KPSS skandalı ve FETÖ’yle mücadele

Türkiye günlerdir, KPSS sınavında yaşanan rezaleti konuşuyor. Sınav iptal edildi. ÖSYM başkanı görevden alındı. Devlet Denetleme Kurulu harekete geçti. Adli ve idari soruşturma başlatıldı.  

Peki, yurttaşların zihninde beliren sorular, kaygılar giderildi mi? Hayır. Acaba önceki sınavlarda da benzer durumun yaşanıp yaşanmadığı konusunda kesin bir yanıt veriliyor mu? Hayır. Emperyalizm destekli terör, casusluk, ihanet örgütü FETÖ’nün sınav sorularını çalma konusundaki kirli ve kanlı sicili bilindiğinden, herkesin aklına aynı soru geliyor, doğal olarak: Acaba bu işin altından da FETÖ mü çıkacak? Nitekim bu konudaki endişeleri haklı çıkaran bilgi ve bulgular ortaya çıkmaya başladı.  

Soruları çoğaltabiliriz. Çünkü sınava giren gençler, aileleri, yakın çevreleri çok kaygılı. Çünkü devletin itibarı zedelendi. Çünkü toplumsal bellek bu konuda çok duyarlı.  

Yapılacaklar belli: Devlet; büyük bir kararlılık, tutarlılık ve titizlikle, ciddiyet ve sorumlulukla bu işin üzerine gitmeli. Yargı, kılı kırk yaran bir titizlikle, bir an önce suçluları cezalandırmalı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savaş demokrasisi ve savaş diplomasisi 31 Ağustos 2022 | 170 Okunma Savaş, enerji ve planlama 27 Ağustos 2022 | 166 Okunma Suriye siyasetinin ağır faturası 24 Ağustos 2022 | 338 Okunma Suriye’yle normalleşme ve ABD’nin tehditleri 20 Ağustos 2022 | 784 Okunma Suriye siyasetindeki değişim ve nedenleri 17 Ağustos 2022 | 594 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar