Kılıçdaroğlu neden haklı?

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (05.05.2022)''Kılıçdaroğlu neden haklı?'' başlıklı yazısı.

“Geçmişe dönüp bakınca şunu görürüz. Divriği’nin demiri, Zonguldak’ın kömürü, Nazilli’nin basması, Beykoz’un kundurası… Bizler için sadece birer işletme adı değildir. Birer ürün, birer maden adı da değildir. Daha ötesi, daha fazlası, daha anlamlısıdır.”

Bayramın son günü elimde çok değer verdiğim dostum, Cumhuriyet yazarı Prof. Barış Doster’in “Cumhuriyet Nasıl Savunulur?” adlı kitabı var, okuyorum ve bugün yaşadığımız ekonomi-politik sıkışmışlığın çıkış yolunu görüyorum. “Divriği, Zonguldak, Nazilli, Beykoz” diyor Doster!

Örneğin…

Yolu, fabrikası olmayan, yeterli hastanesi, sağlık ocağı, okulu, doktoru, öğretmeni, ebesi, hemşiresi, mühendisi olmayan ülkenin, 1929 Dünya İktisadi Buhranı’nın da etkisiyle, kamu öncülüğünde, planlı sanayileşme adımlarının hızlandığını unutmayın.

Örneğin…

Kamucu, devletçi politikalara yönelmede, planlama bilincinin gelişmesinde, kurucu kadroların iradesi yanında, dünya konjonktürünün ve Sovyetler’le gelişen ilişkilerin etkisini yadsımayın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komutanları tasfiye etmesini istemiş! 21 Mayıs 2022 | 0 Okunma İktidar, PKK/YPG raporunu okudu mu? 20 Mayıs 2022 | 278 Okunma 19 Mayıs’ta operasyon 19 Mayıs 2022 | 204 Okunma Kılıçdaroğlu’nun elindeki belge/ler 18 Mayıs 2022 | 520 Okunma ABD’nin YPG’yle imzaladığı anlaşma 17 Mayıs 2022 | 567 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar