Yeni Zelanda'dan Viyana kuşatmasına!

Yeni Zelanda'da iki camide katliam yapan canilerden biri, 70 sayfalık bir manifesto yayınladı. Manifesto, I. Murat'ı Kosova savaş meydanını gezerken hançerleyip öldüren Miloş'tan başlayıp, İkinci Viyana kuşatmasına...

Yeni Zelanda'da iki camide katliam yapan canilerden biri, 70 sayfalık bir manifesto yayınladı. Manifesto, I. Murat'ı Kosova savaş meydanını gezerken hançerleyip öldüren Miloş'tan başlayıp, İkinci Viyana kuşatmasına hatta Osmanlı ordusunu mağlup etmiş, donanmasını yakmış komutanlara kadar çeşitli atıflarla dolu. Olayda kullanılan silahın üzerindeki yazılar da böyle.

Yine manifestoda Ayasofya'nın minarelerinin yıkılacağına, Boğaz'ın batısına yani Avrupa'ya geçen her Türk'ün öldürüleceğine dair tehditler yer alıyor. Tabii küfürler, hakaretler var. Tayyip Erdoğan'ı da düşmanlar arasında sayıyorlar.

***

Türkiye'de olaya tepki gösteren siyasiler, terörden, "İslamofobi ideolojisi"nden söz ediyor ama meselenin esasına girmiyor!

Bu saldırı, çok iyi planlanmış, arka planında tarih bilinci ve ciddi bir strateji olan, profesyonel eğitim verilmiş bir ekibin işidir.

Yeni Zelanda'da iki camide katliam yapılması ve hemen ardından Türklerin Avrupa'dan atılması projesinin propagandasına girişilmesi, çok yönlü bir istihbarat operasyonudur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK'nın yol haritası kimin elindeydi? 26 Mart 2019 | 5.486 Okunma İktidara ders vermek ve kasedi başa sarmamak! 25 Mart 2019 | 1.354 Okunma Golan tepeleri veya eşeğimin yok kolanı! 23 Mart 2019 | 5.372 Okunma İHA'lar hırsızları da tespit ediyor mu? 22 Mart 2019 | 4.842 Okunma Gül'den Erdoğan'a liderlik uyarısı! 21 Mart 2019 | 7.186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar