Yeni Zelanda'dan Viyana kuşatmasına!

Yeni Zelanda'da iki camide katliam yapan canilerden biri, 70 sayfalık bir manifesto yayınladı. Manifesto, I. Murat'ı Kosova savaş meydanını gezerken hançerleyip öldüren Miloş'tan başlayıp, İkinci Viyana kuşatmasına...

Yeni Zelanda'da iki camide katliam yapan canilerden biri, 70 sayfalık bir manifesto yayınladı. Manifesto, I. Murat'ı Kosova savaş meydanını gezerken hançerleyip öldüren Miloş'tan başlayıp, İkinci Viyana kuşatmasına hatta Osmanlı ordusunu mağlup etmiş, donanmasını yakmış komutanlara kadar çeşitli atıflarla dolu. Olayda kullanılan silahın üzerindeki yazılar da böyle.

Yine manifestoda Ayasofya'nın minarelerinin yıkılacağına, Boğaz'ın batısına yani Avrupa'ya geçen her Türk'ün öldürüleceğine dair tehditler yer alıyor. Tabii küfürler, hakaretler var. Tayyip Erdoğan'ı da düşmanlar arasında sayıyorlar.

***

Türkiye'de olaya tepki gösteren siyasiler, terörden, "İslamofobi ideolojisi"nden söz ediyor ama meselenin esasına girmiyor!

Bu saldırı, çok iyi planlanmış, arka planında tarih bilinci ve ciddi bir strateji olan, profesyonel eğitim verilmiş bir ekibin işidir.

Yeni Zelanda'da iki camide katliam yapılması ve hemen ardından Türklerin Avrupa'dan atılması projesinin propagandasına girişilmesi, çok yönlü bir istihbarat operasyonudur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"İstanbul elden gitti" demek istemiyorsanız… 18 Mayıs 2019 | 2.258 Okunma 19 Mayıs'ta İstanbul için Yunan kurgusu! 17 Mayıs 2019 | 2.383 Okunma İmamoğlu ve yine Trabzon operasyonu! 16 Mayıs 2019 | 2.098 Okunma AKP kervanına şimdi kim katılır? 15 Mayıs 2019 | 5.311 Okunma İktidarı, sopayla mı koruyacaksınız? 14 Mayıs 2019 | 1.025 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar