Vatana ortak mı aranıyor?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yeşilköy'de Süryani kilisesinin temelini atarken, "Farklı söylemlerle ortaya çıkmış olsalar da tüm terör örgütlerinin ve onları birer maşa olarak kullanan güçlerin...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yeşilköy'de Süryani kilisesinin temelini atarken, "Farklı söylemlerle ortaya çıkmış olsalar da tüm terör örgütlerinin ve onları birer maşa olarak kullanan güçlerin asıl hedefi ortak vatanımızdır. Bu saldırıları boşa çıkarmanın yolu farklılıklarımızı en önemli zenginliğimiz görerek, 82 milyon olarak tek yürek, tek bilek halinde hareket etmemizden geçiyor" dedi.

***

Konuşma metnini yazan her kimse, "ortak vatan" tabirinin, Erdoğan'ın bahsettiği terör örgütlerinden birinin başı olan Abdullah Öcalan tarafından bir talebin ifadesi olarak kullanıldığını bilir değil mi?

Öcalan, Anayasa'ya "Türkiye Türklerin ve Kürtlerin ortak vatanıdır" diye bir ifadeyi yazdırmak için taleplerde bulunmuştur. Öcalan'ın yazdığı, AKP'li ve HDP'li yetkililerin imzaladığı Dolmabahçe mutabakat metninde de "ortak vatan" istenmiştir.

Anayasa'da ise "ortak vatan" diye bir tabir yoktur! Çünkü vatan, bir şirket ortaklığı değildir.

Erdoğan'ın da bütün milletvekillerinin de sadakatle bağlı kalacaklarına yemin ettikleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, "Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen bu Anayasa," diye başlamaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Erdoğan'ı düşürmek" mi, proje içinde proje mi? 26 Ağustos 2019 | 3.767 Okunma "Halk parasını geri almalı!" 24 Ağustos 2019 | 1.508 Okunma Suriye'deki apse Türkiye'nin yüzüne sıçradı! 23 Ağustos 2019 | 2.796 Okunma İktidar, Ahmet Türk'ü neden görevden aldı? 22 Ağustos 2019 | 8.551 Okunma Türkiye'ye Drakula böceği ithal etmek! 21 Ağustos 2019 | 752 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar