Türkiye neden tuzağa düşürüldü?

Mehmetçikler, Türkiye'yi yönetenlerin yanlış kararları sonucu uçmağa vardı. Artık ne desek boş ama yine de gerçekleri hatırlatalım.

İdlib'de, son hava saldırısından önce Suriye ordusunun topçu ateşi sonunda beş Türk askerinin şehit düşmesi üzerine ABD için strateji üreten kuruluşlardan Washington İnstitute'ye 2018 yılı başında çok ayrıntılı bir Suriye raporu hazırlayan Fransız akademisyen Fabrice Balanche'nin İdlib krizi hakkında yaptığı çalışmayı da tekrar tekrar gündeme getirmiştim.

Balanche, İdlib raporunun sonunda, "Moskova, Tahran ve Şam'ın bu bölgedeki El Kaide'yi ortadan kaldırma girişimi, askeri açıdan başarılı olabilir ve Türkiye destekli güçleri imha edebilir ama Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilere ciddi zararlar verir. Bu sebeple İdlib savaşında, Suriye veya Rus kuvvetlerinin, Türk gözlemci noktalarını hedef alması, ABD'nin Ankara ile yakınlaşması için bir fırsat teşkil edebilir." demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Merkezi hükümet" kavramı da bir virüstür! 03 Nisan 2020 | 2.433 Okunma ​​​​​​​Radyasyon belirtileri virüs ile neden aynı? 02 Nisan 2020 | 4.621 Okunma ​​​​​​​5G denemelerinin Sörloth ile ne ilgisi var? 01 Nisan 2020 | 3.876 Okunma ​​​​​​​Ani kuş ölümleri, yangınlar ve ötesi! 31 Mart 2020 | 4.162 Okunma ​​​​​​​Grip mi, zatürre mi, hızlandırılmış kanser mi? 30 Mart 2020 | 5.854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar