Türkiye bu ayıbı 100 yıl geçse temizleyemez!

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerini iptal kararına yazılan gerekçeye muhalefet şerhi koyanlardan Kürşat Hamurcu'nun metni daha net ve daha anlaşılır olduğu için kendisinin de siyah harflerle yazdığı paragrafları biraz da kısaltarak okuyalım:

* "İtiraz edenin, itiraz dilekçelerinde iddialarını ispata yönelik, somut, açık ve doğrudan ulaşılabilir kanıtlarını bildirmemesi, sandık kurullarının teşkiline ilişkin itirazların seçim takvimi içerisinde tamamlandıktan sonra 2 Mart 2019 tarihinde kesinleştirilmiş olması, bazı sandık kurullarında sandık kurulu başkanının kamu görevlisi olmaması halinde bu durumun seçim sonuçlarına ne şekilde etki yaptığının somut ve açık olarak ortaya konulmaması karşısında, bu hususlar seçimin iptaline gerekçe olamayacağından, 31 Mart 2019 Pazar günü İstanbul ilinde yapılan Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi doğrultusundaki çoğunluk görüşüne katılmıyorum.."

* "Kamu görevlisi olmayan sandık kurulu başkanının, parti temsilcisi olan beş sandık kurulu üyesinin bilgisi ve onayı dışında hangi eylem ve işlemiyle, seçimin dürüstlüğü ve objektifliğine müdahale ettiğine ilişkin somut iddia ve itiraz bulunmamaktadır."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP çizgisi ve İmamoğlu çizgisi! 25 Haziran 2019 | 665 Okunma Ekrem İmamoğlu; "Atatürk'ün evladı" olmaya devam ederse... 24 Haziran 2019 | 1.393 Okunma PKK üzerinden iktidara tutunmak! 22 Haziran 2019 | 594 Okunma Erdoğan, neyi felaket olarak görüyor? 21 Haziran 2019 | 1.109 Okunma Karamollaoğlu: "Aşiret bile böyle yönetilmez" 20 Haziran 2019 | 1.366 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar