Trump-Erdoğan ve Kaşıkçı satrancı!

Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi adeta denize ayak basamayacak hale getirmeyi amaçlayan çabalara asla izin vermeyeceğiz. Aynı şekilde Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların ülkemiz ve KKTC dışlanarak adeta gasp edilmesine yönelik...

Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi adeta denize ayak basamayacak hale getirmeyi amaçlayan çabalara asla izin vermeyeceğiz. Aynı şekilde Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların ülkemiz ve KKTC dışlanarak adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Erdoğan'ın Fırat'ın doğusu ile ilgili söylemlerini tekrar ederek "Türkiye'nin nihai hedefi bellidir, 911 kilometrelik sınırında kendisine karşı herhangi bir terör tehdidinin bulunmasına müsaade etmeyecektir" diye konuştu.

Konunun Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs tarafı ile ilgili olarak Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım şöyle diyor:

* Ege'de 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı 14 yıldır Yunan işgali altındadır.

* Taşoz Adası Türk kara sularındaki 111 milyon varillik Türk petrolü Yunanistan ve İsrail'e teslim edildi.

* Yunanistan, Doğu Akdeniz'de 42 bin kilometrekarelik Türk kıta sahanlığını parselleyip satışa çıkardı.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Camide parti, orduda parti, yargıda parti! 18 Şubat 2019 | 4.634 Okunma Bir Ozan, dünyayı nasıl değiştirir? 16 Şubat 2019 | 600 Okunma Suriyeliler için ABD ve AB  talimat veriyor! 15 Şubat 2019 | 673 Okunma Ozan Arif sözü ve bağışıklık sistemi! 14 Şubat 2019 | 381 Okunma Türkiye'yi yağmalayan küresel ve yerli akbabalar! 13 Şubat 2019 | 1.739 Okunma
TÜM YAZILARI