Şok doktrini: Krizle rejim değiştirmek!

Dolar krizinin sadece bir Amerikan saldırısı olarak yorumlanması, eleştirilere sebep oluyor. Bana da bu yönde eleştiriler geliyor.Bir eleştiride "Neden bir anda herkes 'AKP ne kadar yanlış yapmış olursa olsun arkasında...

Dolar krizinin sadece bir Amerikan saldırısı olarak yorumlanması, eleştirilere sebep oluyor. Bana da bu yönde eleştiriler geliyor.

Bir eleştiride "Neden bir anda herkes 'AKP ne kadar yanlış yapmış olursa olsun arkasında durmalıyız' diyor. Amerika mı dedi 'al kredileri kendine 1400 odalı saray yap' diye? Neden istifa çağrısında bulunmuyorsunuz. Boks ringine çıktıysanız, bu rakip bana yumruk atıyor diye ağlanıp zırlanmaz. 'Ben neyi yanlış yaptım, neden gardımı almıyorum' diye düşünülür..." deniliyor.

Oysa ben açıkça "Krizin sorumlusu Dolar değil, AKP iktidarının, 16 yıldır sıcak para ile durumu idare etmesi, ithalat-ihracat açığını kapatmaya dönük bir üretim ekonomisi kurmaması ve eroin bağımlısı gibi Dolar'a ihtiyaç duymasıdır. Sıcak para muslukları kesilince, Türkiye ekonomisi bir defa daha karaya oturmuştur." diye yazdım.

Fakat sıcak para musluklarını da bir kesen var değil mi?

***

Dr. Mustafa Ataç da "aynı gemideyiz" diyenleri eleştiriyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye ve üç ülkede iktidarlar çatırdıyor! 23 Şubat 2019 | 3.664 Okunma "Rum ağzı" buysa Türk ağzı kim? 22 Şubat 2019 | 5.378 Okunma İmamdan teşrifatçı itfaiyeciden reklamcı! 21 Şubat 2019 | 5.175 Okunma Melek yatırımcılar ve cinsiyetleri! 20 Şubat 2019 | 4.451 Okunma "Önce kadına saygılı erkek yetiştirin!" 19 Şubat 2019 | 2.080 Okunma
TÜM YAZILARI