Sistemin adı: Mursi sistemi!

Devlet Bahçeli, Kastamonu'da yaptığı konuşmada "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkemizin gelecek umududur, milli güvenlik ve beka sorunlarına yegâne çözüm ve çaredir.

'Eski sisteme dönelim' diyenlerin FETÖ'yle irtibat ve iltisakları vardır. Eski sistemden medet umanların PKK'ya diyet borçları bulunmaktadır." dedi.

YENİÇAĞ, konu ile ilgili haberinde "FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ise, 1997'de FETÖ'nün yayın organı Samanyolu TV'de katıldığı programda, 'Başkanlık sistemine de, bu gerçekleşmezse geniş yetkili Cumhurbaşkanlığına da' sıcak baktığını söylemişti" hatırlatmasında bulundu.

Aynı haberde şu hatırlatmaya da yer verildi:

"PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ise 2013 yılında İmralı'da kendisini ziyarete gelen heyete 'AKP ile bir başkanlık ittifakına girebiliriz. Tayyip beyin başkanlığını destekleriz' demişti."

***

Burada akla şu soru gelebilir: Bahçeli, Fetullah Gülen ve Abdullah Öcalan'ın başkanlık sistemine destek verdiğini hatırlamıyor mu? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Halk parasını geri almalı!" 24 Ağustos 2019 | 1.493 Okunma Suriye'deki apse Türkiye'nin yüzüne sıçradı! 23 Ağustos 2019 | 2.793 Okunma İktidar, Ahmet Türk'ü neden görevden aldı? 22 Ağustos 2019 | 8.539 Okunma Türkiye'ye Drakula böceği ithal etmek! 21 Ağustos 2019 | 752 Okunma Fırat'ın doğusunda gerçekte ne oluyor? 20 Ağustos 2019 | 1.280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar