Rusya, çipli aşı projesini mi bozdu?

Putin'in "kızım da aşı oldu" diyerek korona virüs aşısını ürettiklerini açıklamasından sonra Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, ilk aşılardan risk grubunda olan doktorların...

Putin'in "kızım da aşı oldu" diyerek korona virüs aşısını ürettiklerini açıklamasından sonra Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, ilk aşılardan risk grubunda olan doktorların yararlanacağını ve aşılamanın gönüllülük çerçevesinde yapılacağını söyledi. Yani kimse aşı olmaya mecbur tutulmayacak. Muraşko, aşıyı kendisinin de yaptıracağını bildirdi.

Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn ise Rusya'daki aşı denemelerinde üçüncü yani son fazın tamamlanmamış olduğunu söyledi.

İngiltere'de BBC, Rusya'daki aşı denemelerinde üçüncü fazın tamamlanmadığına dair haberleri öne çıkardı:

Dünya Sağlık Örgütü de devreye girdi ve Rusya'dan "güvenli ve etkili bir aşı" üretmek için yerleşik kurallara uymasını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci ise "Çinlilerin ve Rusların aşıyı herhangi bir insana uygulamadan önce gerçekten aşıyı test ettiğini umuyorum" diye konuştu!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karabağ'ın perde arkası… 01 Ekim 2020 | 94 Okunma Her şey yalan ölümler gerçek! 30 Eylül 2020 | 379 Okunma Şark Cephesi, Garp Cephesi ve "Cephe ülkesi" 29 Eylül 2020 | 483 Okunma Vefatlar ve çöküşün asıl sebebi... 28 Eylül 2020 | 2.074 Okunma Seçimi kaybederse Başkan ne yapar? 26 Eylül 2020 | 757 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar