İslâm TV kanalı, bunları yapabilir mi?

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Pakistan Başbakanı İmran Han, New York'ta üçlü bir toplantı yaptı ve "İslâmofobiye karşı İngilizce dilinde bir televizyon...

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Pakistan Başbakanı İmran Han, New York'ta üçlü bir toplantı yaptı ve "İslâmofobiye karşı İngilizce dilinde bir televizyon kanalı" kurmayı kararlaştırdı.

Konuyla ilgili açıklamayı İmran Han yaptı ve "üç ülke olarak ortaklaşa, İslâmofobi'nin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek ve yüce dinimiz İslâm hakkında yanlış bilinenleri düzeltmek için İngilizce dilinde bir kanal kurma kararı aldık." dedi.

Erdoğan, hazırlık çalışmaları için talimatı verdi ve İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "İslâmofobiye karşı güçlü bir medya merkezi kuracağız. İslâmabad'da üç ülkeden uzmanların katılımıyla teknik düzeyde bir çalışma toplantısı gerçekleştiriliyor. Girişim aynı zamanda İslâmofobi ile ilgili bir izleme merkezi olarak konumlanacak. Kanalın merkezinin İstanbul olmasını yüksek bir ihtimal olarak görüyoruz. TRT'nin birikiminden de yararlanılacak" dedi. Altun, şu bilgiyi de verdi:

"Öncelikle burada temel problemin Müslümanların kendilerini yanlış tanıtmalarından değil, ırkçıların İslâmiyeti kendi sanal gerçeklikleriyle inşa etmeye çalışmalarından kaynakladığını tespit etmemiz gerekiyor. Söz konusu girişimde yayınlar bu temel bakış açısı üzerine oluşturulacak."

***

Batı dünyasında "İslâmofobi" denilen girişimler veya eylemler, başta ABD ve İngiltere olmak üzere, birçok devletin istihbarat servisleri tarafından plânlanıyor. İslâm peygamberine hakaret içeren yayınların, medyadaki birkaç fanatiğin eseri olmadığı bellidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Sınırlı harekât ile yetinilirse PYD devleti kurulur! 14 Ekim 2019 | 4.480 Okunma Türkiye'ye 30'a 120 kilometre verildi! 12 Ekim 2019 | 4.635 Okunma "Güvenli bölge" tampon bölge olacak! 11 Ekim 2019 | 3.439 Okunma Gazan mübarek olsun ey şanlı Türk askeri… 10 Ekim 2019 | 3.066 Okunma ​​​​​​​ABD'nin asıl hedefi Türk-Kürt savaşı mı? 09 Ekim 2019 | 3.464 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar