İslâm TV kanalı, bunları yapabilir mi?

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Pakistan Başbakanı İmran Han, New York'ta üçlü bir toplantı yaptı ve "İslâmofobiye karşı İngilizce dilinde bir televizyon...

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Pakistan Başbakanı İmran Han, New York'ta üçlü bir toplantı yaptı ve "İslâmofobiye karşı İngilizce dilinde bir televizyon kanalı" kurmayı kararlaştırdı.

Konuyla ilgili açıklamayı İmran Han yaptı ve "üç ülke olarak ortaklaşa, İslâmofobi'nin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek ve yüce dinimiz İslâm hakkında yanlış bilinenleri düzeltmek için İngilizce dilinde bir kanal kurma kararı aldık." dedi.

Erdoğan, hazırlık çalışmaları için talimatı verdi ve İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "İslâmofobiye karşı güçlü bir medya merkezi kuracağız. İslâmabad'da üç ülkeden uzmanların katılımıyla teknik düzeyde bir çalışma toplantısı gerçekleştiriliyor. Girişim aynı zamanda İslâmofobi ile ilgili bir izleme merkezi olarak konumlanacak. Kanalın merkezinin İstanbul olmasını yüksek bir ihtimal olarak görüyoruz. TRT'nin birikiminden de yararlanılacak" dedi. Altun, şu bilgiyi de verdi:

"Öncelikle burada temel problemin Müslümanların kendilerini yanlış tanıtmalarından değil, ırkçıların İslâmiyeti kendi sanal gerçeklikleriyle inşa etmeye çalışmalarından kaynakladığını tespit etmemiz gerekiyor. Söz konusu girişimde yayınlar bu temel bakış açısı üzerine oluşturulacak."

***

Batı dünyasında "İslâmofobi" denilen girişimler veya eylemler, başta ABD ve İngiltere olmak üzere, birçok devletin istihbarat servisleri tarafından plânlanıyor. İslâm peygamberine hakaret içeren yayınların, medyadaki birkaç fanatiğin eseri olmadığı bellidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Sosyolojik türdeşlik" ve ters ittifaklar! 11 Ağustos 2020 | 64 Okunma Milli ve ahlâklı politika böyle mi? 10 Ağustos 2020 | 333 Okunma "Dimdik ayaktayız" söylemi ve "V düzeni!" 08 Ağustos 2020 | 1.861 Okunma Kadından korkan "muhafazakâr"lar! 07 Ağustos 2020 | 350 Okunma Sinir sistemi tahribatı ve akıl tutulması! 06 Ağustos 2020 | 1.219 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar