İmamoğlu ve yine Trabzon operasyonu!

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, katıldığı bir "iftar programı"nı, "seçim çalışması" olarak değerlendirdi ve "Ne dedi Yunan medyası? 'İstanbul'u bir Yunan kazandı' dedi." diye bir girişten sonra, İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu...

Vatandaşlardan "Trabzon" cevabını alan Göksu, "E hesap başka" dedi!

Başta Yenişafak ve Güneş olmak üzere, AKP yanlısı gazeteler, Yunan basınının, "İstanbul'u bir Yunanlı kazandı" diye manşet attıklarını iddia etmişlerdi.

Ancak haber metni incelendiğinde isim vermeden "Kimi Yunan internet siteleri İmamoğlu'nu 'Pontus kökenli bir Rum' olarak tanıttı" ve "İstanbul'u fetheden Yunan" başlığıyla manşetlerine taşıdı." denildiği görüldü. Tabii "Yunanlı" kelimesini bizimkiler kullanıyor. Yoksa onlar kendilerine "Grek" diyor.

***

Haber uydurma gibi görünüyor, zira hangi site olduğu belirtilmemiş ama "Yunanistan'da böyle bir yayın yapılmış olabilir mi?" diye soralım. Evet olabilir. Yunanca bir İnternet sitesi kurmak da Rumca bilenler için zor değil. Ayrıca, bu sözde Yunan sitesini okumak için de Rumca bilmek gerekiyor değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Şantajın konusu mal varlığı ve rüşvet listesi! 19 Ekim 2019 | 4.358 Okunma Türkiye’yi nasıl durdurdular? 18 Ekim 2019 | 6.323 Okunma ​​​​​​​Trump-Erdoğan anlaşmasının metni! 17 Ekim 2019 | 5.393 Okunma ​​​​​​​Türkiye'nin Suriye'de attığı goller sayılmıyor! 16 Ekim 2019 | 5.129 Okunma ​​​​​​​"Altı devlet bir millet" ve terörle meşguliyet! 15 Ekim 2019 | 3.061 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar