İlaç şirketleri Amazon ormanlarında ne arıyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya'nın yeni tip korona virüs bağlamında Türkiye'yi "risk bölgesi" olarak sınıflandırmasını, "Politik, ekonomik gerekçeleri olabilir.

Her zaman söylüyorum, ikinci dalga ekovirüs şeklinde geliyor, o yüzden her ülke kendi önlemini almak istiyor. Avrupa ülkeleri, paranın Avrupa sınırları içinde kalması için önlem almış olabilir. Tabii bunu dolaylı şekilde yapıyor, net bir şekilde söyleyemiyor olabilirler." diye değerlendirdi.

Peki ama Türkiye'nin açıkladığı rakamlarda hiç mi kusur yok? Meselâ, akciğer tomografisi ile korona tanısı konulmuş ama henüz test sonucu gelmeden vefat etmiş hastaların,  ölüm belgelerine "viral pnömoni" diye yazılıyor ve bunu da ilgili herkes biliyor. Bu uygulamadan dolayı ölü sayısı gerçeği yansıtmıyorsa, sorumlusu Almanya değil ya!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadından korkan "muhafazakâr"lar! 07 Ağustos 2020 | 239 Okunma Sinir sistemi tahribatı ve akıl tutulması! 06 Ağustos 2020 | 1.136 Okunma Ghebreyesus, aşı ve terör virüsü! 05 Ağustos 2020 | 336 Okunma Yoksa Lozan'dan mı intikam alınıyor? 04 Ağustos 2020 | 1.506 Okunma Şerefli insana düşen zulme boyun eğmemek! 03 Ağustos 2020 | 393 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar