Fesli Kadir olayı ve sazan sıçramaları!

Bir deli kuyuya taş attı, neredeyse yediden yetmişe bütün Türkiye sazan gibi kuyuya atlayıp o taşı çıkarmaya çalışıyor! Hangisi deli işi, hangisi akıllı işi!Diyanet İşleri...

Bir deli kuyuya taş attı, neredeyse yediden yetmişe bütün Türkiye sazan gibi kuyuya atlayıp o taşı çıkarmaya çalışıyor! Hangisi deli işi, hangisi akıllı işi!

Diyanet İşleri Başkanı'nın, Atatürk'e devamlı hakaret eden "Fesli Kadir"i, 10 Kasım'dan bir gün önce, resmî kıyafeti ve makam aracıyla ziyareti, ülkenin bir numaralı gündemi haline geldi! Sosyal medyada bu konuyla ilgili görüş bildirmeyen yok gibi. Köşe yazarlarının gündemi de bu! Şimdi ben de mecbur kaldım! İyi ama ziyaretin hedefi de zaten buydu!

***

Olayda asıl sorgulanması gereken, bu operasyonla nereye varılmak istendiğidir. Zira bu olay, gündem değiştirmenin yanında, "Andımız" tartışması ile düğmesine basılan, Atatürk heykellerine saldırılarla devam eden ve muhalefetin içinden de sözde Atatürkçülük adına desteklenen rejim operasyonunun parçasıdır!

Evet bu bir operasyondur! Hem de akıllı bir operasyon!

Konuyla doğrudan ilgisi olmayan bir örnekle anlatmaya çalışayım...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye ve üç ülkede iktidarlar çatırdıyor! 23 Şubat 2019 | 3.859 Okunma "Rum ağzı" buysa Türk ağzı kim? 22 Şubat 2019 | 5.379 Okunma İmamdan teşrifatçı itfaiyeciden reklamcı! 21 Şubat 2019 | 5.175 Okunma Melek yatırımcılar ve cinsiyetleri! 20 Şubat 2019 | 4.451 Okunma "Önce kadına saygılı erkek yetiştirin!" 19 Şubat 2019 | 2.080 Okunma
TÜM YAZILARI