Dostlar, salgınla mücadele ederken görsün!

Hani "dostlar alışverişte görsün" diye bir deyim vardır ya iş yapıyor gibi görünenler için söylenir; son toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmasının yasaklanması da böyle bir...

Hani "dostlar alışverişte görsün" diye bir deyim vardır ya iş yapıyor gibi görünenler için söylenir; son toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmasının yasaklanması da böyle bir karardı!

İstanbul gibi bir şehirde, işe gidiş geliş saatlerinde toplu taşıma araçları, ayakta yolcu almazsa, insanlar işe yetişemez veya evine gece yarısı bile ulaşamaz!

Hükûmetin ilk verdiği karar tebliğ edilmiş olacak ki, İstanbul'da sivil ve resmi ekipler, kent genelinde minibüslerde denetim yaptı. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesildi... Belediye otobüslerinde ise denetim yapılmadı! Yapılsa bile devlet, devlete ceza kesebilir mi? İBB Meclis üyesi Tarık Balyalı, Halk TV'de, "Ayakta yolcu alınmaması için 14 bin yeni otobüs gerekir" diyor.

Diyelim ki 14 bin yeni otobüs daha sefere konuldu. Metrobüs ve metro yolcuları ne yapacak?

Nitekim bir genelge yayınlandı ve her yerde maske mecburiyeti getirildi, otobüs, metrobüs, metro ve tramvaylar için "ayakta yolcu oranı" düzenlendi!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şark Cephesi, Garp Cephesi ve "Cephe ülkesi" 29 Eylül 2020 | 240 Okunma Vefatlar ve çöküşün asıl sebebi... 28 Eylül 2020 | 2.056 Okunma Seçimi kaybederse Başkan ne yapar? 26 Eylül 2020 | 756 Okunma Türklerin verilerini elde etmek için ABD-Çin mücadelesi! 25 Eylül 2020 | 1.154 Okunma Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı? 24 Eylül 2020 | 703 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar