"Dalavereciler" çetesi!

Ankara'da, çaldıkları otomobillerle iş yerlerinden hırsızlık yapan ve kendilerine "Dalavereciler" adı veren çete üyeleri, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Çetenin, her soygun için bir araç çaldığı ve soygundan sonra aracı terk ederek izini kaybettirdiği, çaldıkları malzemeleri ise "ikinci el alım satım" adı altında iş yapan ve akrabaları olan iki kişiye değerinin altında sattıkları anlaşıldı.

Adliyeye sevk edilen "Ayyaş" lakaplı çete lideri ile birlikte 3 kişi tutuklanırken, 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

***

Diyeceksiniz ki böyle bir haberle giriş yaparak nereye varmak istiyorsun?

Adamlar, yaptıkları işin, masum insanlar aleyhine dalavere çevirmek olduğunun bilincindeler ki kendilerine bu ismi yakıştırmışlar. Yine de her soygun öncesi bir araç çalarak, o aracı soygundan sonra terk etmek dalaveresini tutturamadılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine "ortak vatan" demeye başladılar! 19 Temmuz 2019 | 1.264 Okunma Rejim değişikliği için zemin hazırlamak! 18 Temmuz 2019 | 1.247 Okunma Bir 15 Temmuz itirafı ve Türkiye'nin ihtiyacı! 17 Temmuz 2019 | 1.025 Okunma "Hastalıklı ideoloji" ve "sinsi amaç" sahipleri! 16 Temmuz 2019 | 749 Okunma Sistemin adı: Mursi sistemi! 15 Temmuz 2019 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar