ABD, yeni çözüm süreci için AKP/CHP koalisyonu mu istiyor?

Tayyip Erdoğan, "güvenli bölge" konusunda, "Anlaşılan o ki müttefikimiz bizim için değil, terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde." diye gerçeği kabul ettikten sonra...

Tayyip Erdoğan, "güvenli bölge" konusunda, "Anlaşılan o ki müttefikimiz bizim için değil, terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde." diye gerçeği kabul ettikten sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, ABD'nin Fırat'ın doğusundaki tutumu ile ilgili olarak "Atılan ya da atıldığı söylenen adımlar kozmetik adımlardır." dedi.

Peki gerçek buysa şimdi ne yapılacak?

O konuda Çavuşoğlu, "Nasıl Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesinde DEAŞ ve YPG/PKK'dan bu bölgeleri temizlediysek buraları da temizleriz. Güvenli bölge oluşur. Diğer taraftan istikrara kavuşturulur." dedi.

Türkiye'nin hedefi, Fırat'ın doğusunda güvenli bölge oluşturmak mıdır? PKK/PYD temsilcileri, güvenli bölgeyi kendilerinin istediğini söylüyor! Tabii onlar, hemen güneyde, kendi devletlerini "istikrar içinde" rahatça kurabilmek için güvenli bölge istiyor.

Bu durumda, AKP iktidarı, gerçekte kime çalışmış oluyor?

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağırsaklar temizlendi mi? 21 Eylül 2019 | 37 Okunma Erol Olçok, bu AKP'yi kurtarabilir miydi? 20 Eylül 2019 | 3.908 Okunma Erdoğan'ın gönlü ve kulağı açıksa bir sözüm var! 19 Eylül 2019 | 3.479 Okunma Fırat'ın doğusunda İsrail modeli garnizon devlet! 18 Eylül 2019 | 3.558 Okunma Libya ve Suriye'yi parçalayanlardan size hayır gelir mi? 17 Eylül 2019 | 2.935 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar