ABD ile Suriye için gizli anlaşma mı imzalandı?

Önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "İnşallah bu Ağustos'ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz" dedi.

Sonra da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat'ın doğusuna yönelik operasyona ilişkin, "Nasıl Afrin'den temizlendiyse, nasıl Cerablus'tan DEAŞ'lılar temizlendiyse Fırat'ın doğusundan da YPG, PKK'yı temizleyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun temizlenecektir. Burada kararlılığımızda hiçbir şekilde değişiklik yoktur. Amerika'nın da artık bizi Münbiç gibi oyalama sürecine girmesine de müsaade etmeyeceğiz." diye konuyu açtı.

Aynı Çavuşoğlu, Ankara'daki 11. Büyükelçiler Konferansı'ndan sonra yaptığı açıklamada,  ABD Başkanı Donald Trump'ın Erdoğan'ı arayarak ABD'nin Suriye'den çekileceğini söylediğini bildirmişti.

Çavuşoğlu, "Varılan mutabakatı çok iyi bir başlangıç olarak nitelendirebiliriz." ifadesini kullanarak özellikle bundan sonra atılacak adımlar ve detaylarıyla ilgili alınacak kararlara dair müşterek bir harekât merkezinin oluşturulacak olmasının önemine işaret etmişti…

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Örgütlenmiş kaosun hedefleri! 05 Haziran 2020 | 118 Okunma Hani hayat eve sığıyordu? 03 Haziran 2020 | 33 Okunma Halkın öfkesi ve İncil üzerinde sörf yapmak! 03 Haziran 2020 | 2.131 Okunma Yalan virüsünün aşısı bulunabilir mi? 02 Haziran 2020 | 3.265 Okunma Elon Musk'ın "Ejderha"sı! 01 Haziran 2020 | 2.613 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar