Z kuşağına, doların 11 TL’ye çıkışının hikayesi!

Merkez Bankası’nın faiz indirme konusundaki kararlılığı sonrasında, dolar operasyonunun organizatörleri de tehditlerini hayata geçirdiler..Ne kadar kalıcı olacağını, birlikte göreceğiz.Ama dolar...

Merkez Bankası’nın faiz indirme konusundaki kararlılığı sonrasında, dolar operasyonunun organizatörleri de tehditlerini hayata geçirdiler..

Ne kadar kalıcı olacağını, birlikte göreceğiz.

Ama dolar organizatörleri ile iş tutan..

Faiz baronları ile yol yürüyenlerin oluşturdukları algı operasyonlarını görebilmemiz için..

Bazı rakamlar vereceğim..

Gerçekten de..

Günlük hayatımızda da, hepimiz uygularız..

Biraz başımız mı ağrıyor..

Önceki tecrübelerimizden hareketle, “Dün akşam geç yattım ya.. Onun tesiri vardır. Birazcık kafamı dinleyeyim, geçer” deriz..

Hafif kırgınlık mı yaşıyoruz..

“Dün biraz rüzgarda kaldım ya.. Ondandır. Beslenmemi dizayn edeyim, birazcık da dinleneyim, geçer” deriz..

Bunları, “soğukta kalmanın kırgınlığa yol açacağı” veya “geç yatmanın baş ağrısına sebep olacağı” yaşanmışlıklarından çıkarttığımız tecrübelerle alacağımız tedbirler eşliğinde söylediğimizde, paniğe kapılmayız..

Terdirginlğe düşmeyiz.. 

Son dolar operasyonunu da..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu günler de geçer ya Hu! 02 Aralık 2021 | 810 Okunma Metin Gürcan’ın yabancılara dolarlı danışmanlığı! 01 Aralık 2021 | 3.568 Okunma İhale sayısı 11 bin 415.. Canlı yayın sayısı 24! 30 Kasım 2021 | 1.421 Okunma Erdoğan da AK Parti’den istifa etse, Cumhurbaşkanı adayınız olur mu? 29 Kasım 2021 | 3.530 Okunma Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve “28 Şubat, hiç uzak değil!” 28 Kasım 2021 | 1.021 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar