Yangıın vaaar, gelsin İngiliz edebiyatı uzmanı söndürsün!

1994’te Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda.. İtfaiye müdürü Abdurrahman Kılıç idi.. Epeyi bir süksesi de vardı.

Birkaç ay sonra, Tayyip Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç. Muhittin Soğukoğlu’nu, o makama atadı.

Kızılca kıyamet koptu..

Abdurrahman Kılıç gibi deneyimli birisi nasıl görevden alınır da, yerine bir başkası atanırdı?..

Atanan bilim adamı bir isim olduğu halde..

Aylarca hedef tahtasına oturtturuldu..

Dün itibari ile İtfaiye Daire Başkanlığı’nda yine bir değişiklik oldu..

Yeni başkan Ekrem İmamoğlu, partisinin Bayrampaşa İlçe Başkanı’nı İtfaiye Daire Başkanı yaptı..

Biraz kaba mı oldu?

Bayrampaşa İlçe Başkanlığı dışında, İtfaiye Daire Başkanlığı koltuğuna oturan, CHP jargonu ile sözümona “liyakat sahibi” Remzi Albayrak isimli muhteremin başka özelliklerini de öğrenmek mi istiyorsunuz?

“Yandaş dönemi bitiyor” diye sevinen, bizim mahallenin şapşal isimlerine örnek vermiş olayım, bakın nasıl liyakat sahibi bir isim, itfaiye gibi çok önemli bir uzmanlık isteyen görev alanının birinci ismi olmuş:

“Remzi Albayrak, (..) Kuleli Askeri Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nı bitirdi.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Piyasa dolandırıcıları yargılanıyor! 21 Eylül 2019 | 2.399 Okunma Oktar davası nereye gidiyor? 20 Eylül 2019 | 3.749 Okunma Katil doktoru koruyan Tabipler Odası! 19 Eylül 2019 | 3.509 Okunma Reis’e rest çekenleri gizleyen bakanlık bürokratları! 18 Eylül 2019 | 6.518 Okunma Bu Mahmut, o Mahmut! 17 Eylül 2019 | 5.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar