Dün bir, bugün iki! CHP itiraf etti: İsrafsız yapamayız!

 Daha iki gün önce. CHP’nin yayınladığı tasarruf genelgesini konu edinmiş ve “CHP’li belediye başkanlarına yapılan uyarılar, zaten kanunda yer alan hükümler” hatırlatması...

 

Daha iki gün önce. CHP’nin yayınladığı tasarruf genelgesini konu edinmiş ve “CHP’li belediye başkanlarına yapılan uyarılar, zaten kanunda yer alan hükümler” hatırlatması yapmıştık.

CHP’nin tasarruf konusunda yayınladığı genelgenin göz boyama olduğunu belirtip, samimiyetsizliklerini yüzlerini vurmuştuk.

CHP’nin tasarruf genelgesinden amacın, “CHP’li belediyeler tasarrufa dikkat ediyor. Ama AK Partililer har vurup, harman savuruyor” algısı oluşturmak olduğunu aktarmıştım..

Kanundaki kurallara, zaten AK Partili de CHP’li yöneticilerin de uymak zorunda olduğunu..

“Belediyenin aracının, özel işlerde kullanılmaması” kuralının, CHP’si, AK Partilisi ayrımı olmaksızın, tüm siyasi partilerin yönetimindeki belediyeler için geçerli olduğunu, bunun tercihe dayalı bir icraat da olmadığını anlatmıştım..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolar çıkınca “iğneden ipliğe zam gelecek”, ya dolar inince? 25 Mayıs 2024 | 36 Okunma Biz AK Parti’den ne bekliyoruz, onlar ne yapıyorlar? 24 Mayıs 2024 | 4.027 Okunma Prooofesöööööör doktoooor Veysel! 23 Mayıs 2024 | 5.055 Okunma Her seçim öncesi, ya petrol bulunur, ya.. Seçim de yok ama! 22 Mayıs 2024 | 1.439 Okunma Dost İran’ın Cumhurbaşkanı’nı kim öldürdü? 21 Mayıs 2024 | 3.942 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar