Unutana unutturana aldığı nefes haram olsun!

İddia şu idi:“Belediyede büyük bir israf var!” İddia şu idi:“Belediyede büyük yolsuzluklar var!”

İddia şu idi:

“Vakit yetmedi.. Ne yapacaktım biliyor musunuz? Sadece özel kaleme ait araçları Yenikapı’daki büyük alana dizecektim. Medyayı da çağıracaktım. ‘İşte benim arabalarım’ diyecektim. Modelleri ile tüm bilgileriyle gösterecektim. Bir genel sekreterin 3 arabası olur mu? Yazlık, kışlık, baharlık... Bakın bu israf.”

İddia şu idi:

“Biz 17 günde suya indirimi, akbile indirimi gerçekleştirdik. Tekrar seçilirsek, bakın daha neler yapacağız. Dar gelirliye ekmek, süt bedava.”

Haydi taahhütü bire bir kendi ağızlarından verip, mealen aktarım sırasında çarpıtma yapma ihtimalini sıfırlayalım: 

“Hiç geliri olmayan ya da açlık sınırı altında gelirle yaşamaya mahkum edilen her aile Halk-Ekmek ve Halk-Süt satış noktalarından ihtiyacına göre ücretsiz ekmek, süt alabilecek. Ücretsiz damacana suyu alacak.”

Bu vaadler yapıldı mı?

Yapıldı!

Daha başka vaadler de vardı..

İddialar ve o iddialar eşliğinde verilen sözler böyle böyle gidiyordu..

CHP adayı, 807 bin oy farkı ile başkan seçildiğine göre..

Sıra icraata geldi..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“İlkesel duruş önemli”, Ahmet Bey! 19 Temmuz 2019 | 82 Okunma Baro’daki kafa, bu kafa! 18 Temmuz 2019 | 2.443 Okunma 28 Şubat’ın darbe olmadığını söyleyenler, TSK’yı FETÖ’ye verenlerdir! 17 Temmuz 2019 | 2.743 Okunma 6 yıldır FETÖ ile kol kola olup, Erdoğan’ı indirmek isteyenler! 16 Temmuz 2019 | 3.934 Okunma 15 Temmuz darbesini tek başına FETÖ’cüler mi yaptı? 15 Temmuz 2019 | 4.517 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar