Şehit yakını atılınca “Yargıya gitsin”, başkan atılınca bildiri!

“42 baronun, üç ilin belediye başkanının görevden alınması ve kayyım atanmasını protesto eden bildirisine destek veren 20 Yargıtay üyesi, Külliye’deki adli yıl açılış törenine katılmayacak” haberini okuyunca..

Gerek baroların bildirisi açıklandığında.

Ve gerekse sonrasındaki süreçte, düne kadarki görüşmelerimde, bana tespitlerini aktaran bildirici baroların yönetim kurulunda görev yapan bazı avukatların görüşlerini yazmak da, üzerime vazife oldu.

Dışardan bakıp 42 baronun bildirisini okuduğunuzda, sanırsınız ki, bu barolara üye tüm avukatlar, o bildirideki iddialara katılıyor.

Hayır..

Büyük çoğunluğu katılmıyorlar..

Hatta o barolara üye olan avukatlar bir yana.. 

Bildiriye destek verdiği açıklanan baroların içindeki bazı yönetim kurulu üyeleri de bildiriye  katılmıyorlar..

Bu bildiriye katılma noktasında oybirliği ile alınmış bir karar olmadığını açıkça hatırlatıyorlar..

“Bu bildiri, politize olmuş, daha önemlisi, PKK ile iş tutan kirli bir pazarlığın sonucudur” diyorlar..

Görüştüğüm değişik baroların yönetim kurulu üyesi avukatların görüşlerini aktaracağım için, bire bir ifadelerini veremeyeceğim..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oktar davası nereye gidiyor? 20 Eylül 2019 | 3.704 Okunma Katil doktoru koruyan Tabipler Odası! 19 Eylül 2019 | 3.507 Okunma Reis’e rest çekenleri gizleyen bakanlık bürokratları! 18 Eylül 2019 | 6.517 Okunma Bu Mahmut, o Mahmut! 17 Eylül 2019 | 5.371 Okunma "Cumartesi anneleri" mi "dağa kaçırılan çocukların anneleri" mi? 16 Eylül 2019 | 3.168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar