Şehit yakını atılınca “Yargıya gitsin”, başkan atılınca bildiri!

“42 baronun, üç ilin belediye başkanının görevden alınması ve kayyım atanmasını protesto eden bildirisine destek veren 20 Yargıtay üyesi, Külliye’deki adli yıl açılış törenine katılmayacak” haberini okuyunca..

Gerek baroların bildirisi açıklandığında.

Ve gerekse sonrasındaki süreçte, düne kadarki görüşmelerimde, bana tespitlerini aktaran bildirici baroların yönetim kurulunda görev yapan bazı avukatların görüşlerini yazmak da, üzerime vazife oldu.

Dışardan bakıp 42 baronun bildirisini okuduğunuzda, sanırsınız ki, bu barolara üye tüm avukatlar, o bildirideki iddialara katılıyor.

Hayır..

Büyük çoğunluğu katılmıyorlar..

Hatta o barolara üye olan avukatlar bir yana.. 

Bildiriye destek verdiği açıklanan baroların içindeki bazı yönetim kurulu üyeleri de bildiriye  katılmıyorlar..

Bu bildiriye katılma noktasında oybirliği ile alınmış bir karar olmadığını açıkça hatırlatıyorlar..

“Bu bildiri, politize olmuş, daha önemlisi, PKK ile iş tutan kirli bir pazarlığın sonucudur” diyorlar..

Görüştüğüm değişik baroların yönetim kurulu üyesi avukatların görüşlerini aktaracağım için, bire bir ifadelerini veremeyeceğim..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hay senden, Allah razı olsun Selva hanım! 12 Ağustos 2020 | 4.837 Okunma Haydi buyrun, ekonomi konuşalım! 11 Ağustos 2020 | 3.305 Okunma Fırsat geçsin; Ekşi-Çölaşan-Özdil ile birlik olup, AK Parti’ye saldırmaz mı? 10 Ağustos 2020 | 4.363 Okunma Ne kadar düşman varsa onlara dost; Türkiye’ye düşmanlar! 09 Ağustos 2020 | 1.347 Okunma “Bunlar analarını satarlar” diyene, hangi suç duyurusunu yapmıştınız? 08 Ağustos 2020 | 1.756 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar