“Müthiş bir yangın var, söndürmeye koşuyorum!”

Başlıktaki ifade, Said Nursi’ye ait.Dünkü Yeni Asya gazetesinde de, logo kenarına konulmuş.Başlığın da içinde yer aldığı, Said Nursi’nin bu sözü, Tarihçe-i Hayat’tan iktibas.Ve Said...

Başlıktaki ifade, Said Nursi’ye ait.

Dünkü Yeni Asya gazetesinde de, logo kenarına konulmuş.

Başlığın da içinde yer aldığı, Said Nursi’nin bu sözü, Tarihçe-i Hayat’tan iktibas.

Ve Said Nursi’nin bu sözünü logo kenarından okuyucularına hatırlatan Yeni Asya’nın birinci sayfasından, size “müthiş yangını söndürmeye talip” başlıklar:

Dört tane ateist milletvekili olan, sosyalist bir parti var.

Onların milletvekilleri yapmışlardı çağrıyı:

“TBMM acilen toplantıya çağrılmalı..” 

Said Nursi’nin talebesi olduklarını iddia eden Yeni Asya ekibi, ateistlerin, üstelik halktan da hiçbir destek alamamış ezan karşıtlarının sözlerini manşete taşımaktan hicap etmiş olmalı ki..

Aynı çağrıyı, daha iki gün önce, “Vatandaşa su 1 TL. Göçmene ise 10 TL” uyglumasına geçmek isteyen CHP’li Bolu Belediye Başkanı’nın teklifine evet oyu kullanan İyi Parti’nin Grup Başkanı’nı konuşturmuş.

Said Nursi, “Müthiş yangın var” derken..

Fiziki yangından bahsetmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti iktidarında, askeri mahkemede yargılanan Yalçın Turgut Abi! 19 Ekim 2021 | 626 Okunma Zamlar konusunda okurlar ne düşünüyor? 18 Ekim 2021 | 5.376 Okunma Toplumu kim geriyor, bir daha söyler misin, Kemal bey! 17 Ekim 2021 | 687 Okunma “Elektrik, doğalgaz, akaryakıt, her şey % 40 zamlandı” mı? 16 Ekim 2021 | 2.539 Okunma “Siyasi suikast” diyordu, “tehdit”le işe başladı! 15 Ekim 2021 | 992 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar