Hani “Sokak ağzı”ydı, “Hırs”tı, “Türkiye zarar edecek”ti!

ABD Büyükelçisi’nin öncülüğünde, toplam 10 ülkenin elçileri, “Osman Kavala’yı bırakın” açıklaması yaptı..Sırtında yumurta küfesi olan Cumhurbaşkanı, resti...

ABD Büyükelçisi’nin öncülüğünde, toplam 10 ülkenin elçileri, “Osman Kavala’yı bırakın” açıklaması yaptı..

Sırtında yumurta küfesi olan Cumhurbaşkanı, resti çekti..

Büyükleçilerin saygısız açıklamalarına çok daha üst perdeden rest çekmesi gereken muhalefet partilerinin temsilcileri, adeta büyükelçilerin avukatları gibi açıklama üstüne açıklama yaparak ABD’ye, Almanya’ya, Fransa’ya destek çıktılar..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu..

  “Ülkeyi hızla uçuruma sürükleyen şahıs, bu sefer de ‘10 büyükelçinin ‘istenmeyen adam’ ilan edilmesi emrini’ vermiş. Açıkça söylüyorum; bu hareketlerinin sebebi milli çıkarları korumak değil, mahvettiği ekonomiye suni gerekçeler yaratma çabasıdır.” 

Dedin mi bu sözleri Kemal Bey?

Dedin..

Türkiye’nin haklarını koruman gerekirken..

Belki de, siyasi iktidarın çok daha keskin açıklama yapması için, elini güçlendirmek adına, Cumhurbaşkanı’ndan önce “Kovun bunları” demen ve Erdoğan’ı sıkıştırman gerekirken..

Türk yargısına sopa sallayanları savundun mu?

Savundun..

Cumhuriyet gazetesi, Tayyip Erdoğan’ın “İstenmeyen adam ilan edilsinler” dediği büyükelçilerin yalnız olmadığını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı’nın kiminle kaşık atmaya kalkıştığını kendisine tehditle karışık aktarmak için, “Elçilerin arkasında Biden var” müjdesi(!) verdi mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslam’a “Ortaçağ kafalı” diyen Barolar Birliği Başkanımız da oldu! 06 Aralık 2021 | 3.178 Okunma Bekle Kemal bey, saat 11’de geliyorum! 05 Aralık 2021 | 5.298 Okunma Kamalak’ın 3 kuruşluk davası! 04 Aralık 2021 | 1.154 Okunma Smith-Keynes iflas etti, yeni ekonomi teorisi! 03 Aralık 2021 | 3.608 Okunma Bu günler de geçer ya Hu! 02 Aralık 2021 | 958 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar