Erdoğan/dindar karşıtı, müftülükte eğitim vermeye kalkarsa!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (11.06.2022)''Erdoğan/dindar karşıtı, müftülükte eğitim vermeye kalkarsa!'' başlıklı yazısı.

“Rakıları doldurun, buzlar tamamsa yeniden başlıyoruz!”

14 Mayıs’ta bu paylaşımı yapmış, avukatımız Cemil Karaboğa.

Ama ne Şanlıurfa Valiliği..

Ne Şanlıurfa Müftülüğü..

Ne Aile Bakanlığı..

Baroyu saymayacağım.. Onlar zaten avukat ile aynı kafadalar..

Ama Şarlıurfa’daki muhafazakar avukatları saymam gerekir..

“Bu avukat hanımdan, çocuklarımızın, müftülük çalışanlarının öğreneceği ne olabilir ki?” dememişler..

8 Haziran’da, müftülüğe davet edilip..

Veya, barodan bir avukat istenilmesiyle yetinilip..

“Kimi yolluyorsunuz? ‘Rakıları hazırlayın’ diyen birisi lütfen olmasın. Sonra sizin medyanız bizi eleştirir, ‘Sosyal medyada ‘Akşam rakı içelim’ diyen avukatı, ders vermesi için müftülüğe çağırdılar’ derler..” sorgulamasını da yapmayıp..

Gelen avukatı karşılayıp, almışlar salona..

Kıyafeti şöyle imiş, müftülük çalışanı birisi avukat hanımın eteğinin boyunu ima ederek  “Kürsünün arkasında anlat, biz din adamıyız” demiş, ayrı konu..

Baro da, bu çıkış sonrasında “İnsanların yaşam tarzına ve kıyafetine açıkça müdahale taşıyan bu saldırıyı kınıyor, bu zihniyete karşı meslektaşımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz” diye açıklama yapmış ayrı konu..

Tartışmaya bu açıdan girmemize gerek yok, kimsenin evindeki kıyafetine, sokaktaki kıyafetine, bürodaki kıyafetine bir şey denildiği yok..

Müftülük bir etkinlik düzenlemiş..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madımak’ta başka, Başbağlar’da başka hukuk anlayışı! 05 Temmuz 2022 | 640 Okunma Madımak dosyası yeniden açılsın, gerçek katiller açıklansın! 04 Temmuz 2022 | 2.283 Okunma Madımak-Başbağlar ve Gergerlioğlu için bir test! 03 Temmuz 2022 | 1.494 Okunma Asgari ücret tamam, sıra yalanlarla oluşturulan “suni güvensizlik”te! 02 Temmuz 2022 | 1.379 Okunma Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: “Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak” 01 Temmuz 2022 | 1.780 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar