Dilipak ile AK Parti arasındaki davaya Atatürkçü hakim girerse!

Abdurrahman Dilipak ağabeyin, bir yıl önce yazdığı İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirdiği yazısını biliyorsunuz.Anayasa Mahkemesi kararlarında vardır. Yargıtay’ın onlarca yıllık...

Abdurrahman Dilipak ağabeyin, bir yıl önce yazdığı İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirdiği yazısını biliyorsunuz.

Anayasa Mahkemesi kararlarında vardır. 

Yargıtay’ın onlarca yıllık içtihadlarında yer alır..

AİHM içtihadlarında bile ayrıntıları ile anlatılır:

“Bir yazının değerlendirmesi yapılırken, bütünü dikkate alınır. Bir kelimeye takılınmaz. Bir cümleden hareketle, hüküm verilmez.”

Hatta, yargı içtihadlarına, aktardığım kadar net olarak geçmemiş olsa da, doktrinde kabul gören daha uç görüşler bile vardır..

“Tek bir yazının bütünlüğünü de geçin. Yazarın daha önceki yazıları, olaya bakış açısı, olayları yorumlayış şekli, amacı, herhangi bir şahsi menfaat gözetip gözetmediği”nin dahi, dikkate alınması gerektiğini hatırlatan ufuk açıcı görüşler bile vardır..

Abdurrahman Dilipak ağabeyin, “AK Parti içinde, partiyi ele geçirmek isteyen, aslında AK Parti’nin temel felsefesine sahip olmayan akepeliler var” demesi, bunları eleştirmesi, hangi AK Partiliyi üzer, incitir?

Üzmemesi, incitmemesi gerekir.

50 yıldır, bu tabana bilgelik yapan bir düşünce adamının sözlerinden, hiçbir AK Partilinin üzülmemesi, incinmemesi gerekir..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu yangınları kökten bitireceği için, imam hatiplere düşmanlar! 01 Ağustos 2021 | 76 Okunma Siz PKK’lılarla kahvaltıya oturun, bakan yangın söndürsün! 31 Temmuz 2021 | 1.808 Okunma Hece hece haykırıyorlardı: “Her-şey-çok-gü-zel-o-la-cak!” 30 Temmuz 2021 | 2.011 Okunma AK Parti iktidarını uyarıyorum! 29 Temmuz 2021 | 7.848 Okunma Yanlış mı söylemişiz: “Köroğlu” olmak için yola çıkıp “Bolu Beyi” olanlar! 28 Temmuz 2021 | 1.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar