Şüyuu vukuundan beter

Son zamanlarda çok sevimsiz söylentiler dolaşıyor ekonomi çevrelerinde. Mali yapıları çok güçlü görülen, belki gerçekte de öyle olan bazı şirketlerin aslında zor duruma düştükleri...

Son zamanlarda çok sevimsiz söylentiler dolaşıyor ekonomi çevrelerinde. Mali yapıları çok güçlü görülen, belki gerçekte de öyle olan bazı şirketlerin aslında zor duruma düştükleri ileri sürülüyor.

Kimi şirketlerin çeklerinin bankacılık sisteminden döndüğü iddiaları ortalıkta dolaşıyor. Tabii ki bu şirketlerin isimleri de zikrediliyor.

İsmi geçen öyle şirketler var ki... Domino taşlarının yıkılması gibi öncelikle kendi sektörleri ve bağlı sektörlerde çok taşın yerle yeksan olmasına yol açabilecek büyüklükte ve önemde şirketler bunlar.

“Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” mı demeliyiz, iddialara kulak asmamak gerektiğini mi söylemeliyiz, kestirmek zor.

Ama bu dedikodular suya atılan taş gibi dalga dalga etki doğuruyor ve kaygı yaratıyor.

Hele üstüne bir de dövizdeki son tırmanış gelince kaygı daha da büyüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevduat faizi yüzde 25’e, kredi faizi yüzde 35’e oturdu 01 Ekim 2018 | 1.177 Okunma Faiz arttı ama yabancı DİBS satmaya devam ediyor 28 Eylül 2018 | 510 Okunma İşte yaşınız, işte kalan zamanınız! 27 Eylül 2018 | 305 Okunma YEP’e dayandırılan hesaplamalarda akıl almaz hatalar yapılıyor 26 Eylül 2018 | 221 Okunma İşte gelir gruplarına göre harcama durumumuz... 25 Eylül 2018 | 439 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar