Merkez’e neredeyse ‘faiz lobilerine bayrak açtı’ diyeceğiz

Merkez Bankası tüm beklentileri boşa çıkaracak bir kararla faizi sabit tutunca bir türlü kurtulamadığımız tartışma yeniden alevleniverdi.Faizde artış bekleyenler faiz lobisinin temsilcileriydi, ama hevesleri...

Merkez Bankası tüm beklentileri boşa çıkaracak bir kararla faizi sabit tutunca bir türlü kurtulamadığımız tartışma yeniden alevleniverdi.

Faizde artış bekleyenler faiz lobisinin temsilcileriydi, ama hevesleri kursaklarında kalmıştı.

Bu kadar basit yani! Faiz artışına sıcak mı bakıyorsun, hatta artışı gerekli mi görüyorsun, çizgini belli ettin işte, lobicisin!

Faiz artışına karşı mısın, faiz indirilmeli mi diyorsun, senden iyisi yok!

Ama durun biraz, durun ve daha dikkatli konuşun! Faiz artışını zorunlu görenler bir yana buna sıcak bakanları bile lobicilikle suçlamak, hadi suçlamak değilse bile eleştirmek biraz tehlikeli olabilir.

Bir kere faiz artışının lobicilik olduğunu doğru kabul edersek suçlama nerelere, kimlere uzanıyor, farkında mıyız?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevduat faizi yüzde 25’e, kredi faizi yüzde 35’e oturdu 01 Ekim 2018 | 1.177 Okunma Faiz arttı ama yabancı DİBS satmaya devam ediyor 28 Eylül 2018 | 510 Okunma İşte yaşınız, işte kalan zamanınız! 27 Eylül 2018 | 305 Okunma YEP’e dayandırılan hesaplamalarda akıl almaz hatalar yapılıyor 26 Eylül 2018 | 221 Okunma İşte gelir gruplarına göre harcama durumumuz... 25 Eylül 2018 | 439 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar