Döviz üzerine çeşitlemeler...

Döviz kurları tırmandıkça dedikodudan geçilmiyor. Yetkililerin her platformda dile getirdikleri yalanlamalara rağmen bu dedikodular sürüyor.Bu köşede dün de değinmiştik. Bankalardaki döviz hesaplarına el...

Döviz kurları tırmandıkça dedikodudan geçilmiyor. Yetkililerin her platformda dile getirdikleri yalanlamalara rağmen bu dedikodular sürüyor.

Bu köşede dün de değinmiştik. Bankalardaki döviz hesaplarına el konulacağı da ileri sürülüyor, döviz hesaplarının TL’ye çevrileceği de, bankaların mevduat sahiplerine paralarını ödeyemeyecekleri de.

Bunların hepsi boş iddialar, ama ne yazık ki böylesi günlerde bu iddiaları öyle bir anda kesmek mümkün olmuyor.

Bu arada yeri gelmişken, bankalardan yüklü miktarda para çekmenin hiçbir zaman anında mümkün olmadığını belirtmekte yarar var. Şubenin o anki kasa durumuna göre değişmekle birlikte çoğu bankada öyle gittiğiniz an 50 bin lira, 100 bin lira çekmeniz mümkün olmaz. Daha önceden paranızı çekeceğinizi haber verirsiniz, size genellikle ertesi gün için bir randevu verilir ve ancak o zaman paranızı alabilirsiniz. Dolayısıyla son dönemde bankaya gidip parasını alamayan varsa, ki vardır ama genel uygulamadan dolayı böyle olmuştur, bu durumu içinde bulunduğumuz koşulların bir sonucu gibi görmek yanlış olur. Dedikodu furyası sürüyor ama vatandaşın bu dedikodulara pek itibar etmediği de ortada. Aksi halde banka şubeleri önünde uzun kuyruklar görürdük.

Kur artışı vatandaşı nasıl mı etkiliyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevduat faizi yüzde 25’e, kredi faizi yüzde 35’e oturdu 01 Ekim 2018 | 1.177 Okunma Faiz arttı ama yabancı DİBS satmaya devam ediyor 28 Eylül 2018 | 510 Okunma İşte yaşınız, işte kalan zamanınız! 27 Eylül 2018 | 305 Okunma YEP’e dayandırılan hesaplamalarda akıl almaz hatalar yapılıyor 26 Eylül 2018 | 221 Okunma İşte gelir gruplarına göre harcama durumumuz... 25 Eylül 2018 | 439 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar