Bir Güngör Uras vardı...

Yaklaşık otuz yıl öncesi. Güngör Uras Hocamla henüz yüz yüze gelmiş, tanışmış değiliz; ama kendisini tabii ki yazılarından tanıyorum, biliyorum.O dönem Anka Haber Ajansı’nın ekonomi...

Yaklaşık otuz yıl öncesi. Güngör Uras Hocamla henüz yüz yüze gelmiş, tanışmış değiliz; ama kendisini tabii ki yazılarından tanıyorum, biliyorum.

O dönem Anka Haber Ajansı’nın ekonomi servisi şefiyim. Güngör Hocam bir gün Milliyet’teki köşesine bir haberimizden alıntı yapıyor. Böyle alıntılar yapan olurdu da bu seferki farklılık, Güngör Hocamın yazısında hem Anka’yı, hem beni, hem başında bulunduğum ekonomi servisini zikretmesiydi.

Koskoca Güngör Uras, Milliyet Gazetesi’ndeki köşesinde adımdan söz ediyor ve haberimizi övüyor, haberle ilgili de yorum yapıyordu.

Daha yolun başında sayılabilecek bir gazeteci için bundan büyük mutluluk, bundan büyük motivasyon kaynağı olabilir miydi.

Daha sonraki günlerde, aylarda Güngör Hocam haberlerimizden sık sık alıntılar yaptı. Bir tek haber hatırlamıyorum ki rahmetli Hocam kaynak göstermemiş; Ajansın, ekonomi servisinin ve benim adımı anmamış olsun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevduat faizi yüzde 25’e, kredi faizi yüzde 35’e oturdu 01 Ekim 2018 | 1.200 Okunma Faiz arttı ama yabancı DİBS satmaya devam ediyor 28 Eylül 2018 | 528 Okunma İşte yaşınız, işte kalan zamanınız! 27 Eylül 2018 | 349 Okunma YEP’e dayandırılan hesaplamalarda akıl almaz hatalar yapılıyor 26 Eylül 2018 | 256 Okunma İşte gelir gruplarına göre harcama durumumuz... 25 Eylül 2018 | 453 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar