Türkiye Yüzyılı'nı durdurmak isteyen kim!

Karar Gazetesi Yazarı Akif Beki'nin bugünkü (11.11.2022)''Türkiye Yüzyılı'nı durdurmak isteyen kim!'' başlıklı yazısı.

İktidara toz kondurana cevap hep hazırdı. "Bayraklar inmez, ezanlar susmaz, Türkiye'ye diz çöktüremeyeceksiniz" deniyordu.

İktidara karşı seçimi kazanırsa bayrakları indirmek, ezanları susturmak, Türkiye'ye diz çöktürmek isteyen bir muhalefet ittifakı varmış gibi.

Evvelce yoktu, şimdi bir de "durduramayacaksınız" nakaratı icat edildi. Ağzını açana, "durduramayacaksınız" diye çıkışılıyor.

TCDD eski Genel Müdürü Süleyman Karaman'a, mahkeme kayıtlarına geçmiş bir rüşvet belgesi soruluyor diyelim. AK Partili Karaman, Meclis kürsüsünden "yalan, iftira" açıklamasıyla yetinmiyor. Hazır cevap maşallah, yapıştırıyor lafı:

"Hızlı treni, Marmaray'ı durduramadınız; TOGG'u da durduramayacaksınız".

AK Parti heyeti, HDP'yi ziyaret edip birlikte çalışmaya davet ediyor. Soylu ise ayrı telden çalıyor, HDP'ye yıllardır "PKK'nın partisi" dediklerini hatırlatıyor.

İktidar kontenjanından TOGG açılışına katılan Perinçek de PKK'ya "kardeşlerim" diye sesleniyor, HDP'nin mutlaka kapatılacağını bildiriyor.

HDP mi, PKK mı; kim kardeşti, kim kalleş?... CHP miydi yoksa en kalleş? At izi, it izine karışmış. Hak ile batılı ayırt etmek zorlaşmış.

Siyasi istikametin feleği şaşmışken çiçeği burnunda yeni AK Partili Mehmet Ali Çelebi'ye dönüyor gözler. 'HDP açılımından memnun mu, ulusalcı fikriyatına uygun mu' diye. Ama daha sormaya kalmadan, o sihirli cümleyi haykırarak ön alıyor:

"Türkiye Yüzyılı'nı durduramazsınız".

Başlamayan bir şey durdurulabilirmiş, durdurmak için fırsat kollayan varmış gibi.

Jandarma'nın, Emniyet'in, valiliklerin dilinde aynı şey.

Erdoğan'ın "seçim mottomuz" dediği, AK Parti'nin tanıtım toplantısı düzenlediği sloganı; kamu kurumları göstere göstere kullanıyor. 'Parti propagandasına girer' demeden. Hangi babayiğit durduracak!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Yüzyılı’na market ararken 07 Aralık 2022 | 838 Okunma “Nerede bu devlet” unutturulurken 06 Aralık 2022 | 862 Okunma Sen rock star’sın sabret 03 Aralık 2022 | 640 Okunma Erdoğan’ın enflasyonuyla Akşener’in market sepeti 02 Aralık 2022 | 556 Okunma Peki ya Rusya’nın tutmadığı sözler 01 Aralık 2022 | 591 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar