Padişah çiftliğinde olmaz bunlar

Şimdi de Diyarbakır Kulp Kaymakamı ile Bahçelievler Camii İmamı üzerinden bir bilek güreşi izliyoruz.Diyanet, inceleme başlatmakla yetindi. İçişleri Bakanı Yerlikaya da inceleme sonucunu beklemeye çağırarak...

Şimdi de Diyarbakır Kulp Kaymakamı ile Bahçelievler Camii İmamı üzerinden bir bilek güreşi izliyoruz.

Diyanet, inceleme başlatmakla yetindi. İçişleri Bakanı Yerlikaya da inceleme sonucunu beklemeye çağırarak yatıştırmaya çalışıyor.

AK Parti beklemede, yerel seçim üzeri durum hassas. Cami ve cuma cemaati, muhafazakâr Kürtler. Onları ürkütüp AK Parti'den kaçırtacak provokasyonlara gelmekten mi çekiniyorlar?

İktidarın öbür ortakları ise bastırıyor, MHP ile BBP'den kaymakama arka çıkan sesler duyuluyor.

Bakan Yerlikaya'ya göre Kaymakam, şehitlerimizle ilgili kısmı atlayan İmam'ın hutbeyi tam okumasını sağlamış.

Ama nasıl sağlamış? Hutbenin ardından küfür ve şiddete başvurarak, terörist muamelesi yaparak mı imamı düzeltmeye kalkmış? Hangi kanundan aldığı hak ve yetkiyle? Zurnanın zırt dediği yer de burası.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okumuşla okumamışı bir tutmaya kalkarsanız 21 Şubat 2024 | 281 Okunma "Ya ajansın ye FETÖ'cü" hukuku 20 Şubat 2024 | 2.202 Okunma Olacakları baştan söylemek yasak 17 Şubat 2024 | 950 Okunma Sisi niye diz çöktü? 16 Şubat 2024 | 4.558 Okunma Bakın mercimeğiniz niye fırında değil 15 Şubat 2024 | 731 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar