Ne ekonomistler sevdik aslında yoktular

Popülist siyasetçi, halkla ilişkisini aşkla açıklar. Aralarında seçmen-seçilen ilişkisi değil de aşık-maşuk ilişkisi varmış ve aşık taraf siyasetçiyken aşık olunan da...

Popülist siyasetçi, halkla ilişkisini aşkla açıklar. Aralarında seçmen-seçilen ilişkisi değil de aşık-maşuk ilişkisi varmış ve aşık taraf siyasetçiyken aşık olunan da halkmış gibi.

Onun için ne ekonomistler gördük, demedim başlıkta. Ucuz halkçılığın gönlü olsun, ne ekonomistler sevdik...

Gelelim aslında yoktular, kısmına.

O kalıbı da Attila İlhan'ın "ne kadınlar sevdim, zaten yoktular" dizesinden ödünç aldım. Şiiri bilirsiniz, "böyle bir sevmek" adıyla. "Böyle bir sevmek görülmemiştir" diye biter.

Halkına aşık böyle bir ekonomi yönetimi, görülmüştür oysa. Görülmemiş şey değil.

Türkiye Yüzyılı'nda size şu fakirleşmeyi yaşatan, meselâ itibardan tasarrruf etmemeye para bulurken emekliye maaş zammı için para bulamayan, memura zamda zorlanan ekonomi yönetimini kastediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti'de ıstakoz kavgası 16 Nisan 2024 | 2.933 Okunma Batman’a niyet Urla’ya kısmet 13 Nisan 2024 | 1.021 Okunma X’te Kemal Kılıçdaroğlu - Uğur Dündar polemiği 12 Nisan 2024 | 1.031 Okunma Para güç ve makam adına 11 Nisan 2024 | 826 Okunma Bayram yalnız 'CHP tarikatı'na mı haram? 10 Nisan 2024 | 2.432 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar