Muhalefete siyaset yaptırmama ucuzlukları

Valiye bile serbest; ne ayıplanıyor ne yasaklanıyor. Mesela Hatay'ı, depremin yıkımıyla baş başa bırakıp siyasete girebiliyor. Bunu da valiliğin resmi Twitter hesabında duyurmaktan çekinmiyor.Cumhurbaşkanı...

Valiye bile serbest; ne ayıplanıyor ne yasaklanıyor. Mesela Hatay'ı, depremin yıkımıyla baş başa bırakıp siyasete girebiliyor. Bunu da valiliğin resmi Twitter hesabında duyurmaktan çekinmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enkaz yerdeyken Hatay'da muhalefeti eleştirir de 'onların belediyesi yapmadı, biz yaptık' propagandasını sürdürürse... Vali durur mu! O da siyasetçilerin rol kaptırmama kavgasında tarafını seçer.

Hatay'ın CHP'li belediyesinin flamalarını toplatmak, sahiplendiği hizmeti başka ilin AK Partili belediyesine yazmak, bayrağı buna alet etmek, birinin görünürlüğünü bayrakla örterken diğerini çalışıyor göstermek ve benzerleri... Partizan siyaset değil nasıl olsa.

İktidarın anketçisi durur mu peki! Güya depremzedeye sorup kötü afet yönetiminden muhalefeti sorumlu bulacaktır elbet.

İktidarın medyasına da şu anonsu döşenmek kalmaz mı:

"Burası siyaset yapma yeri değil, acımız var. Deprem turizmini yarıda kesip Şanlıurfa’ya sel turizmine giden Kemal Kılıçdaroğlu, selden etkilenen vatandaşlar tarafından yuhalanarak protesto edildi."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dua edelim de Erdoğan başarsın 02 Haziran 2023 | 38 Okunma İmamoğlu’nun değişim çağrısı 01 Haziran 2023 | 1.060 Okunma Kılıçdaroğlu yanlış aday mıydı? 31 Mayıs 2023 | 2.694 Okunma Başlasın görelim Türkiye Yüzyılı'nı 30 Mayıs 2023 | 1.968 Okunma Neyi oyladığımızı unutmadan 27 Mayıs 2023 | 930 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar