Kılıçdaroğlu’na karşı mezhepçilik yapılır mı?

Karar Gazetesi Akif Beki'nin bugünkü (25.05.2022)'' Kılıçdaroğlu’na karşı mezhepçilik yapılır mı?'' başlıklı yazısı.

"Ne demek Sünni, ne demek Şii? Siz Müslüman değil misiniz? Bu nasıl bir mezhepçiliktir? Bunu nereye sığdırıyorsunuz? Mezhep kavgalarının bir tarafı değil, hakkın tarafındayız.”

“Dedik ki; biz ne Şia ne Sünni, böyle bir din tanımıyoruz, bizim tek dinimiz var, İslam. Asla bunlar bir ayrım sebebi olmayacak. İşte onun için gelin, birlik olalım demenin anlamı bu.”

“Benim için Şii-Sünni değil, Müslümanlar ve insanlar önemlidir.”

“Bizim Sünnilik, Şiilik diye bir dinimiz yok.”

“Bilhassa ırkçılık, kavmiyetçilik, mezhepçilik ve terör fitnesi, İslam alemini içeriden çökerten sorunlar haline gelmiştir.”

“Emperyalistlerin bizi Şii-Sünni, siyah-beyaz ve Türk, Kürt, Arap, Farisi diye bölmesine müsaade etmeyeceğiz.

“Biz tekkeye mürit aramıyoruz, siyaset yapıyoruz.”

“Biz, ikinci sınıf vatandaş nedir biliriz; biz, ötelenmenin, iteklenmenin, hor görülmenin ne demek olduğunu biliriz. Kendisini, bu ülkenin yegane sahibi zanneden zihniyetin, kendisi dışındakilere nasıl böcek muamelesi yaptığını çok iyi biliriz.”

“Yola çıkarken, ‘etnik milliyetçilik yapmayacağız, bölgesel milliyetçilik yapmayacağız, dinsel milliyetçilik yapmayacağız’ dedik. Alevi demedik, Sünni demedik, hangi dinden olursa olsun eşit mesafede durduk. Çünkü herkesin dini kendine ama güvencesi biziz. Biz, böyle bir medeniyetten geliyoruz.”

“Sırtını emperyalistelere, onların temsilcilerine dayayanların, gençlerimizin arasına nifak sokmalarına kesinlikle rıza göstermeyeceğiz.”

“Bizi ayırmaya çalışanlara meydanı asla terk etmeyeceğiz. Bizim siyaset anlayışımızda milleti düşmanlaştırmak, kutuplaştırmak yoktur.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uzayda mahsur bırakmasın Allah 02 Temmuz 2022 | 662 Okunma Kayıp zaferin izinde 01 Temmuz 2022 | 866 Okunma Yüzlerden okunamayan NATO zaferi 30 Haziran 2022 | 2.026 Okunma Temiz siyaset böyle oluyor demek 29 Haziran 2022 | 1.649 Okunma Veliaht Prens için okutulan şarkı 28 Haziran 2022 | 4.369 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar