İstanbul'a kayyum mu atandı hayırdır?

AK Parti İstanbul Başkanı Kabaktepe, samimi siyaset yapıyor. DEM Parti'nin İstanbul'da oylarını çoğaltmasını dilediğinde de görmüştük.Kabaktepe, bu yönünü Kanal İstanbul...

AK Parti İstanbul Başkanı Kabaktepe, samimi siyaset yapıyor. DEM Parti'nin İstanbul'da oylarını çoğaltmasını dilediğinde de görmüştük.

Kabaktepe, bu yönünü Kanal İstanbul tartışmasında da gösterdi. Ruşen Çakır'ın Medyascope yayınında Murat Kurum'dan çok farklı konuştu.

AK Parti meğer çılgın projeyi gündeminden filan çıkarmamış, sadece İstanbul Belediyesinin gündeminden çıkarmışlar.

Başkan adayları Murat Kurum, gerçeğin bu kısmını söylemiyordu. Sadece İstanbulluların öncelikleri arasında olmadığı için, projenin şu an kendi gündemlerinde ve öncelikleri arasında da olmadığını tekrarlayıp duruyordu.

Kabaktepe ise Kurum'un aksine, baklanın tamamını ağzından çıkarıverdi. İşin aslı şöyleymiş:

"Murat Bey'in de ifade ettiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir gündem yok. Ama Kanal İstanbul diye bizim bakanlığımızın bir projesi var. Bununla ilgili ilanlar hazırlanıyor, imar düzenlemeleri yapılıyor. İlgili kurumlar görüşlerini belirtiyor. Vatandaşlar davalarını açıyor. Kanal İstanbul süreci, kendi bağlamında ilerliyor..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
X’te Kemal Kılıçdaroğlu - Uğur Dündar polemiği 12 Nisan 2024 | 910 Okunma Para güç ve makam adına 11 Nisan 2024 | 809 Okunma Bayram yalnız 'CHP tarikatı'na mı haram? 10 Nisan 2024 | 2.390 Okunma ​​​​​​​Yok mu şu Gazze yalanları 09 Nisan 2024 | 1.202 Okunma Her inleyen ölmez 06 Nisan 2024 | 1.156 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar